Select the results you'd like to see: Origin:
OVR and out-of-region tournaments
Only OVR tournaments
Only out-of-region tournaments
Starting date:
All dates
Dec. 9, 2007
Jan. 5, 2008
Jan. 6, 2008
Jan. 12, 2008
Jan. 26, 2008
Jan. 27, 2008
Feb. 2, 2008
Feb. 3, 2008
Feb. 9, 2008
Feb. 10, 2008
Feb. 16, 2008
Feb. 17, 2008
Feb. 23, 2008
Feb. 24, 2008
Mar. 1, 2008
Mar. 2, 2008
Mar. 8, 2008
Mar. 9, 2008
Mar. 15, 2008
Mar. 16, 2008
Mar. 22, 2008
Mar. 29, 2008
Mar. 30, 2008
Apr. 4, 2008
Apr. 5, 2008
Apr. 6, 2008
Apr. 12, 2008
Apr. 13, 2008
Apr. 19, 2008
Apr. 20, 2008
Apr. 26, 2008
Apr. 27, 2008
May. 3, 2008
May. 4, 2008
May. 10, 2008
May. 11, 2008
May. 17, 2008
May. 18, 2008
Jun. 14, 2008
Location:
All sites
Alderson-Broaddus College
Alexander HS
Aliquippa Middle School
Ambridge Area HS
Anthony Wayne HS
Ashland HS
Baldwin-Wallace College
Barberton HS
Berry Middle School
Bethany College
Big Sandy Superstore Arena
Blackswamp Volleyball Center
Bluffton University
Brunswick HS
Buckeye Central HS
California University of Pennsylvania
Capital University
Cardinal Stritch HS
Case Western Reserve University: Veale Center/Emerson Gymnasium
Central Crossing HS
Christian Community School
Church of the Savior
Cleveland State University: Woodling Gymnasium
Cloverleaf Recreation Center
College of Mount St. Joseph
Columbiana HS
Columbus Volleyball Center
Conneaut Lake HS
Crestview HS (Columbiana)
Cuyahoga Falls HS
Davis Middle School
Dayton Convention Center
Donovan Intermediate School
Eastwood High School
Edgewood Community Center
Edinboro University of Pennsylvania: McComb Fieldhouse
Elite Sports Ohio
Ernsthausen Community Center
Family First Sports Park
Field HS
Fort LeBoeuf HS
Fort Loramie HS
Geneva College: Metheny Fieldhouse
Geneva HS
Girard HS
Greater Columbus Convention Center
Greeneview HS
Greenville HS
Highland Middle School
Hilliard Darby HS
Hiram College: Price Gymnasium
Howland HS
Hubbard HS
Hudson HS
Independence HS Fieldhouse
Iroquois HS
Jackson HS
John Glenn HS
Lakeside HS
Lebanon HS
Lehman HS
Lima HS
Lincolnview Elementary
Lucas County Recreation Center
Madison Comprehensive HS
Maple Heights HS
Marion Harding HS
Massillon Rec Center
Maverick VBC
Maysville HS
McGee's Courts 4 Sports
Mercyhurst College
Miami University Middletown: Bennett Recreation Center
Miami University: Phillips Hall
Miami University: Withrow Court
Mississinawa Valley HS
Mount Union College: Timken P.E. Building
Muskingum College
NEO Sports Complex
New Bremen Junior and Senior High Schools
New Castle Community YMCA - Y Zone
New Riegel HS
New Van Wert HS
North Ridgeville HS
Northwest HS
Oberlin College
Ohio Northern University: Sports Center
OhioNets Sports Complex
Old Fort High School
Otsego HS (new gym)
Otsego Middle School
Ottawa-Glandorf HS
Owens Community College: Student Health & Activities Center
Parkersburg HS Field House
Parkway High School
Penn State Behrend
Penn State: Beaver Campus
Phillips Hall, Miami Univ., Oxford, OH
Pickerington North HS
Piqua Junior High
Poland Seminary HS
Premier Volleyball Academy
Renaissance VBC
Sidney Middle School
South Metro Sports
Sports Express
Spring Valley HS
Talawanda Middle School
The Batters Box Sports Complex
Thiel College
Tri County North HS
Triple Crown Sports
Triway HS
University of Findlay
University of Findlay: Croy Gym
University of Toledo: Health Education Building
Ursuline College O'Brien Athletic Center
Varsity Athletic Club
Veterans' Memorial
Washington and Jefferson College Gym
Waynedale HS
Weisenborn Middle School
West Allegheny HS
Westerville Central HS
Westland High School and Rec Center
Westminster College: Memorial Field House
Windham High School
Wittenberg University: HPERC
Wooster HS: Gault Recreation and Fitness Center
Wright State University: McLin Gym in Nutter Center
Xavier University: Schmidt Fieldhouse
Xenia HS
Youngstown State University: Stambaugh Stadium
Director:
All tournament directors
Abell, Tammy
Anders, Phillip
Aschliman, Tina
Barker, Kristin
Bates, Ruth
Baume, Brittany
Bellinger, Jr., George
Blend, Skip
Bodkins, Carrie
Brewer, Scott
Brewer, Steven
Bullock, Patricia
Burns, Richard
Byer, LeAnn
Christy, Amber
Colchagoff, Wick
Collins, Tina
Colpus, Jeanne
Conser, Curtis
Dannenfelser, Rhonda
Day, Donna
Delph, Adrienne
Dempsey, Ellen
Dempsey, John
Donor, Gregory
Ellerbrock, Ann
Ervin, Meredith
Fargo, Megan
Finn, John
Fischer, Fred
Freed, Glenn
Freeman, Amos
Grove, Amy
Hahn, Bill
Hahn, Judy
Hajek II, Gary
Harms, Stephanie
Hedberg, Lori
Herbert, Al
Herman, Gary
Herrmann, Francis
Hofman, Brian
Hoover, Nancy
Jackson, Richard
Jeffers, Bradd
Jimenez, Jose
Kaighin, Steve
Kmick, Jason
Kohl, Tom
Kolodka, Joseph
Kovick, Julie
Kubec, Stephanie
Lawrence, John
Leonard, Mindy
Litteral, Dan
Loomis, Kathy
Lurty, Tina
MacFarland, Jr, Robert
Manders, Ellie
Marbaugh, Jeff
Matesich, Leigh Ann
McQuoid, Robert
Miller, Max
Monroe, Scott
Montgomery, Chuck
Moore, Ashley
Moser, Monte
Musselman, Chuck
Mytinger, Greg
Nickol, Scott
Niebling, Gretchen
Parker, Michael
Paulozzi, Loren
Pisano, Phil
Reinhart, David
Reinhart, Tonya
Roberts, Robin
Rodgers, John
Romano, John
Sanders, Lori
Schuler, Amanda
Smerglia, William
Snipes, Greg
Snowbarger, Jen
Snyder, Jenn
Strecker, Stacie
Swearingen, Tammy
Tahan, Tony
Thobe, Lisa
Tobe, Jan
Vasich, Denise
Walters, Phil
Wherry, Michelle
Williams, David
Williams, Rosemary
Worth, Larry
Wyman Jr., Richard
Yarnell, Steven
Yates, Steve
Zeciski, Rich
Zehler, Bill
Zell, John
Zicha, Elizabeth
Zody, Jacqueline
Division:
all
Girls' 10 and Under
Girls' 11 and Under
Girls' 12 and Under
Girls' 13 Regional
Girls' 13 National
Girls' 13 and Under
Girls' 14 Regional
Girls' 14 National
Girls' 14 and Under
Girls' 15 Regional
Girls' 15 National
Girls' 15 and Under
Girls' 16 Regional
Girls' 16 National
Girls' 16 and Under
Girls' 17 Regional
Girls' 17 National
Girls' 17 and Under
Girls' 18 Regional
Girls' 18 National
Girls' 18 and Under
Boys' 14 and Under
Boys' 15 and Under
Boys' 16 and Under
Boys' 17 and Under
Boys' 18 and Under