Juniors

Juniors' Tournament Results

Reporting Results
Tournament directors, sign in to provide results from the events you hosted. Those results will immediately be available on the Results page and automatically incorporated into the Standings. Please review the team codes you entered, verifying that they correspond to the teams that competed.
 
Reporting Discrepancies

Select results:
Type:
Starting date:
Location:
Director:
Division:

 

OVR Tournament Results for Grandlake VBC – Grandlake 10 Kramer [G10GRLVC1OV]

Results for Grandlake VBC – Grandlake 10 Kramer are highlighted in the following 6 tournament results.

Click on the points to go to any team's standings, on the team code to see complete results for that team, or on the team name for rosters and other information for the team.

t:793t793SELECT * FROM j_tournament WHERE id=793
Tournament date:2/4/24
Location:Courts 4 Sports (Mason, OH)
Director:Amy Moore
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10ARVBC2OVAVA-10U Brainard [10U]
2.8.8572ndGoldG10CINVA2OVCVA 10-2 [10U]
3.7.7143rdGoldG10CINVA1OVCVA 10-1 [10U]
3.7.7143rdGoldG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
5.5.4291stSilverG10CINVA3OVCVA 10-3 [10U]
6.4.2862ndSilverG10INNOV1OVInnovative Athletics 10u [10U]
7.3.1433rdSilverG10ARVBC3OVAVA-10U Gilbert [10U]
7.3.1433rdSilverG10CCVBC1OV10 Red [10U]


t:391t391SELECT * FROM j_tournament WHERE id=391
Tournament date:2/17/24
Location:OAC - Findlay, The Crest (Findlay, OH)
Director:Wick Colchagoff
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.14.0001stGoldG10DEFIA1OVDVC 10 Purple [10U]
2.13.0002ndGoldG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
3.12.0003rdGoldG10FLATL1OVColts [10U]
3.12.0003rdGoldG10LATIT1OV10 U [10U]
5.10.0005thGoldG10DEFIA2OVDVC 10 Gray [10U]
5.10.0005thGoldG10LEGAC1OV10 Legacy [10U]
5.10.0005thGoldG10NSVBC2OVC and K [10U]
5.10.0005thGoldG10OACZZ2OV10 Orange [10U]
9.6.0001stSilverG10OACZZ3OV10 White [10U]
10.5.0002ndSilverG10OACZZ1OV10 Black [10U]
11.4.0003rdSilverG10BULET1OVBullets S S. Kipker [10U]
11.4.0003rdSilverG10HAWKV1OVHawks 10U [10U]
13.2.0005thSilverG10ESVC11OV10U Benton [10U]


t:516t516SELECT * FROM j_tournament WHERE id=516
Tournament date:3/2/24
Location:New Bremen Junior and Senior High Schools (New Bremen, OH)
Director:Lisa Thobe
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.14.0001stGoldG11DFORC1HODecatur Force 11 Teal [11U]
2.13.2002ndGoldG11GRLVC4OVGrandlake 11 Kramer [11R]
3.12.4003rdGoldG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
3.12.4003rdGoldG11GRLVC5OVGrandlake 11 Bergman [11R]
5.10.8005thGoldG11DEFIA1OVDVC 11 Purple [11R]
5.10.8005thGoldG11DEFIA2OVDVC 11 Gray [11R]
5.10.8005thGoldG11FOURN1OV11-Hermiller [11R]
5.10.8005thGoldG11FOURN2OV11-King [11R]
9.7.6001stSilverG11TAVBC2OVTeam Atlantis 11 Sherry [11R]
10.6.8002ndSilverG11OACZZ4OV11 Grey [11R]
11.6.0003rdSilverG11GRLVC1OVGrandlake 11 Smith [11R]
11.6.0003rdSilverG11OACZZ3OV11 White [11R]
13.4.4001stBronzeG11OACZZ2OV11 Orange [11R]
14.3.6002ndBronzeG11GRLVC3OVGrandlake 11 Howell [11R]
15.2.8003rdBronzeG11DJVBC1OV11 Blue [11R]
15.2.8003rdBronzeG11GRLVC6OVGrandlake 11 Ratermann [11R]


t:678t678SELECT * FROM j_tournament WHERE id=678
Tournament date:3/17/24
Location:St. Marys (Memorial) High School (St. Marys, OH)
Director:Caley Yoder
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.12.0001stGoldG11MBAYT1OVMBTV 11-1 [11R]
2.11.0912ndGoldG11OACZZ4OV11 Grey [11R]
3.10.1823rdGoldG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
3.10.1823rdGoldG11OACZZ3OV11 White [11R]
5.8.3645thGoldG11DJVBC1OV11 Blue [11R]
5.8.3645thGoldG11GRLVC3OVGrandlake 11 Howell [11R]
5.8.3645thGoldG11GRLVC6OVGrandlake 11 Ratermann [11R]
5.8.3645thGoldG11TAVBC1OVTeam Atlantis Loramie [11R]
9.4.7271stSilverG10OACZZ1OV10 Black [10U]
10.3.8182ndSilverG11GRLVC1OVGrandlake 11 Smith [11R]
11.2.9093rdSilverG10BULET1OVBullets S S. Kipker [10U]
11.2.9093rdSilverG11LATIT1OV11 U [11R]


t:519t519SELECT * FROM j_tournament WHERE id=519
Tournament date:4/13/24
Location:New Bremen Junior and Senior High Schools (New Bremen, OH)
Director:Lisa Thobe
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.14.0001stGoldG11GRLVC4OVGrandlake 11 Kramer [11R]
2.13.2002ndGoldG11GRLVC5OVGrandlake 11 Bergman [11R]
3.12.4003rdGoldG11FOURN1OV11-Hermiller [11R]
3.12.4003rdGoldG11FOURN2OV11-King [11R]
5.10.8005thGoldG11ACITY1OVCHiX 11-PiNK [11A]
5.10.8005thGoldG11GATOR1OVGators VBC 11 Orange [11R]
5.10.8005thGoldG11GATOR2OVGators VBC 11 White [11R]
5.10.8005thGoldG11TAVBC2OVTeam Atlantis 11 Sherry [11R]
9.7.6001stSilverG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
10.6.8002ndSilverG11LATIT1OV11 U [11R]
11.6.0003rdSilverG11GRLVC1OVGrandlake 11 Smith [11R]
11.6.0003rdSilverG11GRLVC3OVGrandlake 11 Howell [11R]
13.4.4001stBronzeG11GRLVC6OVGrandlake 11 Ratermann [11R]
14.3.6002ndBronzeG11TAVBC1OVTeam Atlantis Loramie [11R]
15.2.8003rdBronzeG10EVBTC1OVEliteVBTC 10 Black [10U]
15.2.8003rdBronzeG10EVBTC2OVEliteVBTC 10 Blue [10U]


t:506t506SELECT * FROM j_tournament WHERE id=506
Tournament:OVR-Mizuno Girls Junior Championships
Tournament date:4/20/24
Location:Greater Columbus Convention Center (Columbus, OH)
Director:William Zehler
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under: Gold/Silver/Bronze/Copper   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1. 1stGoldG10ELEVA1OVElevation 10-1 [10U]
2. 2ndGoldG10ELEVA2OVElevation 10-2 [10U]
3. 3rdGoldG10CVBCO1OVCVC 10 Black [10U]
3. 3rdGoldG10TRIBE1OV10R Nesselroad [10U]
5. 1stSilverG10ELEVA3OVElevation 10-3 [10U]
6. 2ndSilverG10OPREM1OVOPVC 10 Herber [10U]
7. 3rdSilverG10ACAVC1OVAVC 10 Red [10U]
7. 3rdSilverG10LONEL1OVLondon Elite 10 Blue [10U]
9. 1stBronzeG10MAVRK1OVMaverick 10 Karol [10U]
10. 2ndBronzeG10OPREM2OVOPVC 10 Sedgwick [10U]
11. 3rdBronzeG10CINVA1OVCVA 10-1 [10U]
11. 3rdBronzeG10ROCKC1OVRockCity 10-1 [10U]
13. 1stCopperG10ARVBC2OVAVA-10U Brainard [10U]
14. 2ndCopperG10LEGAC1OV10 Legacy [10U]
15. 3rdCopperG10BBDVC1OVBVC 10 Blue [10U]
15. 3rdCopperG10SPIRT1OVSpirit 10-1 Black [10U]
 
Girls' 10 and Under: Nickel/Platinum/Aluminum/Chromium   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1. 1stNickelG10GRLVC1OVGrandlake 10 Kramer [10U]
2. 2ndNickelG10ARVBC1OVAVA-10U Schutte [10U]
3. 3rdNickelG10APLBK1OVLBK-Six [10U]
3. 3rdNickelG10CVBCO2OVCVC 10 Blue [10U]
5. 1stPlatinumG10SERVE1OVSUVA 10's - Rebecca [10U]
6. 2ndPlatinumG10HAWKV1OVHawks 10U [10U]
7. 3rdPlatinumG10ARVBC3OVAVA-10U Gilbert [10U]
7. 3rdPlatinumG10SPIKE1OVSpiketown - 10 Batson [10U]
9. 1stAluminumG10CVBCO4OVCVC 10 White [10U]
10. 2ndAluminumG10CCRSH1OV10 Orange [10U]
11. 3rdAluminumG10ALETA1OVALETA-10-Lutz [10U]
11. 3rdAluminumG10BBDVC2OVBVC 10's White [10U]
13. 1stChromiumG10BOSSC2OVBOSSCLE 10 RED [10U]
14. 2ndChromiumG10ROCKC2OVRockCity 10-2 [10U]
15. 3rdChromiumG10BOSSC1OVBOSSCLE 10 BLACK [10U]
15. 3rdChromiumG10MORGN1OV10R - Ashley [10U]
 
Girls' 10 and Under: Plutonium/Titanium/Mercury/Kryptonite   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1. 1stPlutoniumG10CVBCO3OVCVC 10 Silver [10U]
2. 2ndPlutoniumG10CINVA2OVCVA 10-2 [10U]
3. 3rdPlutoniumG10ELEVA4OVElevation 9-1 [10U]
3. 3rdPlutoniumG10HSHOT1OV10 Black [10U]
5. 1stTitaniumG10CXTRM1OVCEV Sapphire 10R [10U]
6. 2ndTitaniumG10CEAST1OVCincy East 10.1 Black [10U]
7. 3rdTitaniumG10MAVRK2OVMaverick 10 Stacey [10U]
7. 3rdTitaniumG10OFVAC1OVBulldog 10s [10U]
9. 1stMercuryG10EVBTC1OVEliteVBTC 10 Black [10U]
10. 2ndMercuryG10GCINC1OV10 [10U]
11. 3rdMercuryG10OACZZ2OV10 Orange [10U]
11. 3rdMercuryG10OEPVC1OVOEPVC - 10 Teal [10U]
13. 1stKryptoniteG10CVBCO5OVCVC 10 Red [10U]
14. 2ndKryptoniteG10OPREM3OVOPVC 10 Foreman [10U]
15. 3rdKryptoniteG10CEAST2OVCincy East 10.2 Blue [10U]
15. 3rdKryptoniteG10PCHRG1OV10 Tomes [10U]
 
Girls' 10 and Under: Lead/Zinc/Tin/Tungsten   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1. 1stLeadG10CCVBC1OV10 Red [10U]
2. 2ndLeadG10KIDAM1OVKids America-Webb [10U]
3. 3rdLeadG10ACAVC2OVAVC 10 White [10U]
3. 3rdLeadG10OACZZ3OV10 White [10U]
5. 1stZincG10CINVA3OVCVA 10-3 [10U]
6. 2ndZincG10PHOEN1OVPhoenix G10R-Kline [10U]
7. 3rdZincG10FORCE1OVForceVBC 10-1 [10U]
7. 3rdZincG10LNSHT1OVLineshot 10 Purple [10U]
9. 1stTinG10ESVC11OV10U Benton [10U]
10. 2ndTinG10FOCUS1OVFocus- Sanders [10U]
11. 3rdTinG10BDLJV1OVBorderline 10 Armadillos [10U]
11. 3rdTinG10SPIKE2OVSpiketown - 10 Allman [10U]
13. 1stTungstenG10MOVBA1OVMOVA 9M [10U]
14. 2ndTungstenG10SERVE2OVSUVA 10's - Jessica [10U]
15. 3rdTungstenG10EVBTC2OVEliteVBTC 10 Blue [10U]


Out-of-Region Results for G10GRLVC1OV

0 out-of-region results have been recorded


Warning: Undefined array key "entered_by" in /home/ovr/include/JOORResults.inc on line 90

(No out-of-region results have been reported.)

[ SEEDING | TOURNAMENT SCHEDULE ]

JoiningJuniorsAdultsBeachOfficialsTrainingGovernanceAboutResourcesStoreContactFacebookTwitter