Juniors

Juniors' Tournament Results

Reporting Results
Tournament directors, sign in to provide results from the events you hosted. Those results will immediately be available on the Results page and automatically incorporated into the Standings. Please review the team codes you entered, verifying that they correspond to the teams that competed.
 
Reporting Discrepancies

Select results:
Type:
Starting date:
Location:
Director:
Division:

 

OVR Tournament Results for Boss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [G10BOSSC2OV]

Results for Boss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK are highlighted in the following 9 tournament results.

Click on the points to go to any team's standings, on the team code to see complete results for that team, or on the team name for rosters and other information for the team.

Tournament date:1/16/21
Location:NEO Sports Plant (Euclid, OH)
Director:Jeff George
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG11DANDG1OVDavid and Goliath(DG) Warriors – 11-1-O'Brien/Weinmann [11R]
2.8.6672ndGoldG11NEOVC1OVNortheast Ohio Volleyball Club – NEOVC 11-1 [11R]
3.7.3333rdGoldG11ACAVC2OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 11 White [11R]
3.7.3333rdGoldG11BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 RED [11R]
5.4.6671stSilverG11NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 11's [11R]
6.3.3332ndSilverG11DANDG2OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-11-2-Goebel [11R]
7.2.0003rdSilverG11SWVBC1OVSouthwest VBC – 11's Jessica [11R]
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
2.8.8572ndGoldG10NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 10's [10U]
3.7.7143rdGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10DANDG1OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-10-Ford [10U]
5.5.4291stSilverG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
6.4.2862ndSilverG10BSVBC1OVBlack Swamp VBC – 101 [10U]
7.3.1433rdSilverG10ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 10.1R Hugh [10U]
7.3.1433rdSilverG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]


Tournament date:1/23/21
Location:Blackswamp Volleyball Center (Tiffin, OH)
Director:Jason Miller
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10BSVBC1OVBlack Swamp VBC – 101 [10U]
2.8.8572ndGoldG10GRLVC1OVGrandlake VBC – 10U Kramer [10U]
3.7.7143rdGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
5.5.4291stSilverG10BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 RED [10U]
6.4.2862ndSilverG10MAVRK3OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Developmental [10U]
7.3.1433rdSilverG10BULET1OVBullets – Bullets - NH Black [10U]
7.3.1433rdSilverG10TANDM1OVTandem Volleyball Club – 10 Pirates [10U]


Tournament date:2/13/21
Location:Cloverleaf Recreation Center (Lodi, OH)
Director:Linnea Wolf
Tournament Info Page
 
Girls' 13 Regional   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG13OXTRM3OVOhio Xtreme Volleyball – Ohio Xtreme 13 ROX Paige [13R]
2.8.8572ndGoldG13NOGVC1OVNorthern Ohio Girls Volleyball Club – NOH 13-1 [13R]
3.7.7143rdGoldG13KIDVC1OVKidron Volleyball Club – Heck-13 [13R]
3.7.7143rdGoldG13TANDM2OVTandem Volleyball Club – 13 Figueroa [13R]
5.5.4291stSilverG13TANDM3OVTandem Volleyball Club – 13 Rudert [13R]
6.4.2862ndSilverG13FORCE2OVForce Volleyball Club – FORCE VBC 13 RE [13R]
7.3.1433rdSilverG13SPIRT4OVSpirit VBC – Spirit 13 RED [13R]
7.3.1433rdSilverG13TANDM4OVTandem Volleyball Club – 13 Fralick [13R]
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]
2.8.8572ndGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 RED [10U]
3.7.7143rdGoldG10CVBCO1OVCleveland Volleyball Company – 10 Black [10U]
5.5.4291stSilverG10ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 Red [10U]
6.4.2862ndSilverG10ESVC11OVEastside Volleyball – Hardy 10U [10U]
7.3.1433rdSilverG10ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 10-1 [10U]
7.3.1433rdSilverG10TANDM1OVTandem Volleyball Club – 10 Pirates [10U]


Tournament date:2/21/21
Location:Ernsthausen Community Center (Norwalk, OH)
Director:Stacie Strecker
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG11BSVBC2OVBlack Swamp VBC – 112 [11R]
2.8.6672ndGoldG11BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 RED [11R]
3.7.3333rdGoldG11BSVBC3OVBlack Swamp VBC – 113 [11R]
3.7.3333rdGoldG11NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 11's [11R]
5.4.6671stSilverG11NSVBC1OVNorthShore VBC – NorthShore Maldonado [11R]
6.3.3332ndSilverG11SMAQC1OVS-MAQ – 11 Black Regional [11R]
7.2.0003rdSilverG11LEGAC1OVLegacy Elite VBC – 11 Legacy [11R]
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
2.8.8572ndGoldG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 10's [10U]
5.5.4291stSilverG10ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 10-1 [10U]
6.4.2862ndSilverG10BSVBC1OVBlack Swamp VBC – 101 [10U]
7.3.1433rdSilverG10MAVRK3OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Developmental [10U]
7.3.1433rdSilverG10TANDM1OVTandem Volleyball Club – 10 Pirates [10U]


Tournament date:2/27/21
Location:Eastside Cleveland Juniors (Mentor, OH)
Director:Daniel Coughlin
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.12.0001stGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
2.11.0912ndGoldG10DANDG1OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-10-Ford [10U]
3.10.1823rdGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
3.10.1823rdGoldG10NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 10's [10U]
5.8.3645thGoldG10ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 Red [10U]
5.8.3645thGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
5.8.3645thGoldG10CVBCO1OVCleveland Volleyball Company – 10 Black [10U]
5.8.3645thGoldG10ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 10.1R Hugh [10U]
9.4.7271stSilverG10CEVBC1OVCleveland Elite Volleyball Club – Cleveland Elite 10 Black [10U]
10.3.8182ndSilverG10MAVRK3OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Developmental [10U]
11.2.9093rdSilverG10FORCE1OVForce Volleyball Club – FORCE VBC 10s Latoia [10U]
11.2.9093rdSilverG10OFVAC1OVOFVA – Bulldogs 10s [10U]


Tournament date:3/13/21
Location:Lucas County Recreation Center (Maumee, OH)
Director:Michael Varn
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG11TOLVC1OVToledo Volleyball Club – TVC 11-Black [11N]
2.8.8572ndGoldG11BSVBC2OVBlack Swamp VBC – 112 [11R]
3.7.7143rdGoldG11BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 RED [11R]
3.7.7143rdGoldG11BSVBC3OVBlack Swamp VBC – 113 [11R]
5.5.4291stSilverG11NSVBC1OVNorthShore VBC – NorthShore Maldonado [11R]
6.4.2862ndSilverG11FOURN1OVFour1Nine Xtreme – 11-Maidlow [11R]
7.3.1433rdSilverG11LEGAC1OVLegacy Elite VBC – 11 Legacy [11R]
7.3.1433rdSilverG11TOLVC2OVToledo Volleyball Club – TVC 11-Royal [11R]
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑10 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.10.0001stGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
2.8.8572ndGoldG10NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 10's [10U]
3.7.7143rdGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
3.7.7143rdGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
5.5.4291stSilverG10BSVBC1OVBlack Swamp VBC – 101 [10U]
6.4.2862ndSilverG10DEFIA1OVDefiance Volleyball Club – 10 Purple [10U]
7.3.1433rdSilverG10DEFIA2OVDefiance Volleyball Club – 10 Gray [10U]
7.3.1433rdSilverG10TOLVC1OVToledo Volleyball Club – TVC 10-Black [10U]


Tournament date:3/27/21
Location:SPIRE Institute (Geneva, OH)
Director:Gregory Puckrin
Tournament Info Page
 
Girls' 11 and Under   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.12.0001stGoldG11BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 BLACK [11N]
2.11.0912ndGoldG11CVBCO1OVCleveland Volleyball Company – 11 Black [11N]
3.10.1823rdGoldG11BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 RED [11R]
3.10.1823rdGoldG11ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 11-1 [11R]
5.8.3645thGoldG11ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 11.1R Sage [11R]
5.8.3645thGoldG11IGNIT1OVIGNITE – 11 Black [11R]
7.6.5451stSilverG11OVVBA1OVOhio Valley Volleyball Academy – OVVA 11 GREEN [11R]
8.5.6362ndSilverG11SMAQC1OVS-MAQ – 11 Black Regional [11R]
9.4.7273rdSilverG11CLONE1OVClub O.N.E. (Ohio North East) – 11 Black [11R]
9.4.7273rdSilverG11NEOVC3OVNortheast Ohio Volleyball Club – NEOVC 11-3 [11R]
11.2.9095thSilverG10RENAS1KE [10U]
11.2.9095thSilverG11SPIRT1OVSpirit VBC – Spirit 11 Black [11R]
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.12.0001stGoldG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]
2.11.0912ndGoldG10ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 10-1 [10U]
3.10.1823rdGoldG10ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 10.1R Hugh [10U]
3.10.1823rdGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
5.8.3645thGoldG10ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 Red [10U]
5.8.3645thGoldG10BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 RED [10U]
5.8.3645thGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
5.8.3645thGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
9.4.7271stSilverG10ACAVC2OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 White [10U]
10.3.8182ndSilverG10CEVBC1OVCleveland Elite Volleyball Club – Cleveland Elite 10 Black [10U]
11.2.9093rdSilverG10MAVRK3OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Developmental [10U]
11.2.9093rdSilverG10OVVBA1OVOhio Valley Volleyball Academy – OVVA 10 GREEN [10U]


Tournament date:4/10/21
Location:Eastside Cleveland Juniors (Mentor, OH)
Director:Daniel Coughlin
Tournament Info Page
 
Girls' 10 and Under   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.12.0001stGoldG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
2.11.0002ndGoldG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]
3.10.0003rdGoldG10DANDG1OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-10-Ford [10U]
3.10.0003rdGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
5.8.0005thGoldG10ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 Red [10U]
5.8.0005thGoldG10ACAVC2OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 White [10U]
5.8.0005thGoldG10BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 RED [10U]
5.8.0005thGoldG10ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 10.1R Hugh [10U]
9.4.0001stSilverG10FORCE1OVForce Volleyball Club – FORCE VBC 10s Latoia [10U]
10.3.0002ndSilverG10OFVAC1OVOFVA – Bulldogs 10s [10U]
11.2.0003rdSilverG10MAVRK3OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Developmental [10U]


Tournament:OVR-Mizuno Girls Junior Championships
Tournament date:5/01/21
Location:Greater Columbus Convention Center (Columbus, OH)
Director:William Zehler
Tournament Info Page
 
Girls' 11 National: Gold   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stGoldG11ELEVA1OVElevation – 11 Grafton [11N]
2.n/a2ndGoldG11ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 11 Red [11N]
3.n/a3rdGoldG11BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 BLACK [11N]
4.n/a4thGoldG11ELEVA2OVElevation – 11-2 [11N]
5.n/a5thGoldG11EVBTC1OVElite Volleyball Training Center – EliteVBTC 11 Black [11N]
6.n/a6thGoldG11MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 11 Bittinger [11N]
7.n/a7thGoldG11GCBUS1OVGreater Columbus Volleyball Club – GCVC 11 Silver [11N]
8.n/a8thGoldG11OPREM1OVOhio Premier Volleyball Club – 11 Hineline [11N]
9.n/a9thGoldG11CVBCO1OVCleveland Volleyball Company – 11 Black [11N]
10.n/a10thGoldG11MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 11 Belz [11N]
11.n/a11thGoldG11CEAST1OVCincy East VBC – 11.1 COYNE [11N]
12.n/a12thGoldG11EVBTC2OVElite Volleyball Training Center – EliteVBTC 11 Blue [11N]
 
Girls' 11 Regional: Gold   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stGoldG11LONEL1OVLondon Elite – London Elite 11 Blue [11R]
2.n/a2ndGoldG11ELEVA3OVElevation – 11 Stephens [11R]
3.n/a3rdGoldG11OFVAC1OVOFVA – Bulldogs 11s [11R]
4.n/a4thGoldG11ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 11-1 [11R]
5.n/a5thGoldG11SPIRT1OVSpirit VBC – Spirit 11 Black [11R]
6.n/a6thGoldG11CCRSH1OVCincy Crush Volleyball Club – 11 Orange [11R]
7.n/a7thGoldG11BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 11 RED [11R]
8.n/a8thGoldG11SWVBC1OVSouthwest VBC – 11's Jessica [11R]
9.n/a9thGoldG11NEOVC1OVNortheast Ohio Volleyball Club – NEOVC 11-1 [11R]
10.n/a10thGoldG11IGNIT1OVIGNITE – 11 Black [11R]
11.n/a11thGoldG11OPREM2OVOhio Premier Volleyball Club – 11 Smith [11R]
12.n/a12thGoldG11ESVC11OVEastside Volleyball – Hampton 11R [11R]
 
Girls' 11 Regional: Silver   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stSilverG11SOVCR1OVSOVC (Southern Ohio VC) – 11 - Rawlings [11R]
2.n/a2ndSilverG11TRIBE1OVThe Tribe VBC – Tribe 11R Stanley [11R]
3.n/a3rdSilverG11CCRSH2OVCincy Crush Volleyball Club – 11 Black [11R]
4.n/a4thSilverG11CEAST2OVCincy East VBC – 11.2 ZEILMAN [11R]
5.n/a5thSilverG11ACAVC2OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 11 White [11R]
6.n/a6thSilverG11MSPRT2OVMintonette Sports – Mintonette Sports j.11 [11R]
7.n/a7thSilverG11ACAVC3OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 11R Linda [11R]
8.n/a8thSilverG11NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 11's [11R]
9.n/a9thSilverG11OPREM3OVOhio Premier Volleyball Club – 11 Wohlleb [11R]
10.n/a10thSilverG11SPIKE1OVSpiketown Volleyball Club – Ward [11R]
11.n/a11thSilverG11PCHRG1OVPositively Charged Volleyball Club – 11 Blue [11R]
 
Girls' 11 Regional: Bronze   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stBronzeG11LNSHT1OVLineshot Volleyball Club – 11 PURPLE [11R]
2.n/a2ndBronzeG11FOURN1OVFour1Nine Xtreme – 11-Maidlow [11R]
3.n/a3rdBronzeG11CCVBC1OVCincy Classics – 11 Red [11R]
4.n/a4thBronzeG11SPIRT2OVSpirit VBC – Spirit 11 Blue [11R]
5.n/a5thBronzeG11PRIME1OVClevPRIME – ClevPRIME 11.1 [11R]
6.n/a6thBronzeG11ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 11.1R Sage [11R]
7.n/a7thBronzeG11ARVBC1OVArsenal Volleyball Academy – 11U Eagan [11R]
8.n/a8thBronzeG11TANDM1OVTandem Volleyball Club – 11 Calame [11R]
9.n/a9thBronzeG11CINVA1OVCincinnati Volleyball Academy – Cincinnati Volleyball Academy 11-1 [11R]
10.n/a10thBronzeG11ARVBC2OVArsenal Volleyball Academy – 11U Strunk [11R]
11.n/a11thBronzeG11MSPRT4OVMintonette Sports – Mintonette Sports j.13 [11R]
12.n/a12thBronzeG11CVBCO2OVCleveland Volleyball Company – 11 Blue [11R]
 
Girls' 11 Regional: Copper   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stCopperG11ESVC12OVEastside Volleyball – Mays 11RG [11R]
2.n/a2ndCopperG11LONEL2OVLondon Elite – London Elite 11 Pink [11R]
3.n/a3rdCopperG11NEWAV1OVNew Wave VBC – 11-Cooper [11R]
4.n/a4thCopperG11TANDM2OVTandem Volleyball Club – 11 Pirates [11R]
5.n/a5thCopperG11SMAQC1OVS-MAQ – 11 Black Regional [11R]
6.n/a6thCopperG11DANDG2OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-11-2-Goebel [11R]
7.n/a7thCopperG11TANDM3OVTandem Volleyball Club – 11 Bees [11R]
8.n/a8thCopperG11MSPRT3OVMintonette Sports – Mintonette Sports j.12 [11R]
9.n/a9thCopperG11BDLJV1OVBorderline Jr Volleyball – 11 Lizards [11R]
 
Girls' 11 Regional: Nickel   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stNickelG11LNSHT2OVLineshot Volleyball Club – 11 PINK [11R]
2.n/a2ndNickelG11LEGAC1OVLegacy Elite VBC – 11 Legacy [11R]
3.n/a3rdNickelG11ROUND1OVRoundtown Volleyball – Roundtown 11's Alexa [11R]
4.n/a4thNickelG11KIDAM1OVKid's America – Kids America- Olinger [11R]
5.n/a5thNickelG11NEOVC3OVNortheast Ohio Volleyball Club – NEOVC 11-3 [11R]
6.n/a6thNickelG11NEOVC2OVNortheast Ohio Volleyball Club – NEOVC 11-2 [11R]
7.n/a7thNickelG11GCINC2OVGreater Cincinnati Volleyball Club – 11-2 [11R]
8.n/a8thNickelG11MORGN1OVMorgantown Volleyball Club – 11 White [11R]
9.n/a9thNickelG11AAVBC2OVadidas Advancement Academy Volleyball Club – 11 Shamrock [11R]
 
Girls' 10 and Under: Gold   [ points: 2‑14 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stGoldG10ELEVA1OVElevation – 10 Amanda [10U]
2.n/a2ndGoldG10ELEVA2OVElevation – 10 Meadows [10U]
3.n/a3rdGoldG10MAVRK1OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Karol [10U]
4.n/a4thGoldG10ELEVA3OVElevation – 10 Jenna [10U]
5.n/a5thGoldG10DANDG1OVDavid and Goliath(DG) Warriors – DG Warriors-10-Ford [10U]
6.n/a6thGoldG10SPIRT1OVSpirit VBC – SPIRIT 10 BLACK [10U]
7.n/a7thGoldG10ARVBC1OVArsenal Volleyball Academy – 10U Schutte [10U]
8.n/a8thGoldG10GCINC1OVGreater Cincinnati Volleyball Club – 10-1 [10U]
9.n/a9thGoldG10CEAST1OVCincy East VBC – 10.1 DUMFORD [10U]
10.n/a10thGoldG10MAVRK2OVMaverick Volleyball Club – Maverick 10 Stacy [10U]
11.n/a11thGoldG10LONEL1OVLondon Elite – London Elite 10 Blue [10U]
12.n/a12thGoldG10MSPRT1OVMintonette Sports – Mintonette Sports j.01 [10U]
 
Girls' 10 and Under: Silver   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stSilverG10BOSSC2OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 BLACK [10U]
2.n/a2ndSilverG10ROCKC1OVRockCity Volleyball Club – 10-1 [10U]
3.n/a3rdSilverG10NAVBA1OVThe National Volleyball Academy – TNVA 10's [10U]
4.n/a4thSilverG10HSHOT1OVHot Shots – 10s Black [10U]
5.n/a5thSilverG10OPREM1OVOhio Premier Volleyball Club – 10 Dreher [10U]
6.n/a6thSilverG10ESVC11OVEastside Volleyball – Hardy 10U [10U]
7.n/a7thSilverG10OPREM3OVOhio Premier Volleyball Club – 10 McWaters [10U]
8.n/a8thSilverG10ECJRV1OVEastside Cleveland Juniors – 10.1R Hugh [10U]
9.n/a9thSilverG10CINVA1OVCincinnati Volleyball Academy – Cincinnati Volleyball Academy 10-1 [10U]
 
Girls' 10 and Under: Bronze   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stBronzeG10SUVBC1OVSouthern United Volleyball Club – SUVC Monarchs [10U]
2.n/a2ndBronzeG10EVBTC1OVElite Volleyball Training Center – EliteVBTC 10 Black [10U]
3.n/a3rdBronzeG10CVBCO1OVCleveland Volleyball Company – 10 Black [10U]
4.n/a4thBronzeG10ACAVC1OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 Red [10U]
5.n/a5thBronzeG10OPREM2OVOhio Premier Volleyball Club – 10 Bell [10U]
6.n/a6thBronzeG10BOSSC1OVBoss CLE Athletic Company – BOSS 10 RED [10U]
7.n/a7thBronzeG10ACAVC2OVAcademy Volleyball Cleveland – AVC ROX 10 White [10U]
8.n/a8thBronzeG10CEAST2OVCincy East VBC – 10.2 RUSSO [10U]
9.n/a9thBronzeG10BDLJV1OVBorderline Jr Volleyball – 10 Armadillos [10U]
 
Girls' 10 and Under: Copper   [ points: 2‑12 ]
#pointsfinishteam codeteam name
1.n/a1stCopperG10CCRSH1OVCincy Crush Volleyball Club – 10 Orange [10U]
2.n/a2ndCopperG10OPREM4OVOhio Premier Volleyball Club – 9 Gillespie [10U]
3.n/a3rdCopperG10OFVAC1OVOFVA – Bulldogs 10s [10U]
4.n/a4thCopperG10FORCE1OVForce Volleyball Club – FORCE VBC 10s Latoia [10U]
5.n/a5thCopperG10CEVBC1OVCleveland Elite Volleyball Club – Cleveland Elite 10 Black [10U]
6.n/a6thCopperG10LONEL2OVLondon Elite – London Elite 10 White [10U]
7.n/a7thCopperG10SPIKE1OVSpiketown Volleyball Club – LEIST [10U]
8.n/a8thCopperG10MSPRT2OVMintonette Sports – Mintonette Sport j.02 [10U]
9.n/a9thCopperG10TANDM1OVTandem Volleyball Club – 10 Pirates [10U]


Out-of-Region Results for G10BOSSC2OV

0 out-of-region results have been recorded

(No out-of-region results have been reported.)

[ SEEDING | TOURNAMENT SCHEDULE ]

JoiningJuniorsAdultsBeachOfficialsTrainingGovernanceAboutResourcesStoreContactFacebookTwitter

Web Design + Development