Tournament/Site Director

Bill Zehler
bzehler@fuse.net

[OVR officials, club directors, assistant directors, coaches, and staff: log in for complete contact information.]

Team Entry Fee

$275

Club Directors: Make entry fee check payable to:

Date

April 18, 2021

Location

Address

Greater Columbus Convention Center
400 North High Street
Columbus, OH 43215

Maps

Site Rules

Real Time Parking Lot Information

Safety and Security at the Greater Columbus Document (click for this GCCC brochure)

Below are the Columbus Convention Center site rules and regulations. Violations of the rules and regulations will result in disqualification and elimination from the event of the offending teams and/or individuals, including parents.

  1. Players are allowed to bring water bottles and snacks in their gym bag.
  2. No passing volleyballs in hallways or concessions areas. Warm-up time will be provided on the court before the match.
  3. No smoking in gym areas or hallways.
  4. There are no shower facilities.
  5. Put all trash in containers provided by the Convention Center staff.

Tournament Information

Playing Schedule is Posted in AES

Court Numbers for 18 Regional only changed 4/15 3:30 pm.

Coaches Handout - 18 Regional Gold - Updated 4/17

Coaches Handout - 18 Regional Silver - Updated 4/17

Coaches Handout - 18 Regional Bronze

Coaches Handout - 18 Regional Copper

Coaches Handout - 18 Regional Nickel

Coaches Handout - 18 Regional Platinum

Coaches Handout - 17 American Gold - Courts Move 5:15 4/17

Coaches Handout - 17 American Silver - Updated 4/17

Coaches Handout - 17 American Bronze

Coaches Handout - 17 American Copper

Coaches Handout - 17 American Nickel

Coaches Handout - 17 American Platinum Updated 4/16

Coaches Handout - 17 American Aluminum Added 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Gold - Updated 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Silver - Updated 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Bronze

Coaches Handout - 17 Regional Copper - Updated 4:30 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Nickel - Updated 4:30 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Platinum

Coaches Handout - 17 Regional Aluminum - Courts Move 5:15 4/17

Coaches Handout - 17 Regional Chromium

 

Due to restrictions in the number of people that we are allowed in the playing area at any one time, we must drastically change our tournament format:

8:00 AM - 17 American and 17 Regional will play in three team pools instead of four team pools.
11:15 AM - 17 American and 17 Regional will re-pool into a second three team pool and finish about 2:15 pm.
3:00 PM - 18 Regional will play in three team pools.
6:15 PM - 18 Regional will repool into a second three team pool.

 

 

Court Layout in Halls 4/18 Courts 39-47 are in Hall A

 

The Columbus Public Health Department has granted permission for the OVR to have one spectator per athlete for our April events at the Greater Columbus Convention Center.  Again, one spectator per athlete per day.  Spectators cannot change during the day.  No Exceptions!  Spectators must bring their own chairs; the GCCC/OVR will not provide seating.  “Floor dots” will be used to designate the location for each chair around each court.  Chairs will be provided for up to two coaches and one COVID Coordinator in the bench area, and also for the score table crew.

 

 Here is the Check-In process for this weekend (April 17-18).

 

The Team COVID Coordinator (CC) is responsible for maintaining a contact tracing list, including coaches, athletes, and spectators.  The forms are available on the OVR website (Contact Tracing Form) and (Spectator List).  The Spectator List must be submitted to OVR staff upon the CC’s arrival for each day of competition; the Contact Tracing Form remains with the CC.   The CC is part of the team roster (not a spectator) and must be at/near the team bench when the team is competing during a match.     

 

Masks must be properly worn, covering the nose and mouth, by all attendees and participants, except the six players on the court during play, and except when eating/drinking.  Social distancing guidelines must be followed. 

 

 

COVID PROTOCOLS: 

All participants and attendees must recognize that there is an inherent risk for COVID-19 exposure in any public setting.  If you are concerned with risk for exposure, you may choose to not participate in this event.  If you are experiencing any of the following symptoms prior to your arrival, PLEASE STAY HOME.  If you experience any of these symptoms during the event, PLEASE STAY IN YOUR HOTEL ROOM OR AT HOME.  If any of these symptoms occur during competition, PLEASE DEPART the competition hall is timely as possible.  If you have had close contact with someone who has tested positive for COVID-19, please adhere to recommended guidelines for quarantining.

 

·         Fever or chills

·         Cough

·         Shortness of breath or difficulty breathing

·         Fatigue

·         Muscle or body aches

·         Headache

·         New loss of taste or smell

·         Sore throat

·         Congestion or runny nose

·         Nausea or vomiting

·         Diarrhea

 

The Hyatt is renting meeting rooms to clubs for parents who cannot attend due to City Health Department limits.

 

Food Options:  Subway and Discovery Café open!  Also, Crimson Cup, the Market and Grille will be available for guest enjoyment. .

 

 

Pools

Note: OVR rankings appearing in the following listings are intended only as a helpful tool for tournament directors. They are subject to frequent change, including after the pools are set, and other factors may also be considered when determining pools and order of play.


Girls' 17 American: Gold division: 4 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 39
 team coderankteam
1. G17CCRSH1OV1Cincy Crush Volleyball Club – 17 Orange
2. G17ROCKC3OV12RockCity Volleyball Club – 17-3
3. G17BKEYE1OV11Buckeye VBC – 17 Red American
 
 Pool B Court 40
 team coderankteam
1. G17DEFIA1OV3Defiance Volleyball Club – 17 Elite
2. G17SWVBC2OV10Southwest VBC – 17E Jordan
3. G17CXTRM1OV13Club Extreme – CEV 17 Sapphire
 
 Pool C Court 41
 team coderankteam
1. G17CLIPP1OV6CYVBC Surge – 17 Blue
2. G17IGNIT1OV9IGNITE – 17 Black Ellite
3. G17NSVBC1OV15NorthShore VBC – NorthShore Miller
 
 Pool D Court 42
 team coderankteam
1. G17SPIRT1OV7Spirit VBC – Spirit 17 Elite Black
2. G17CEAST1OV8Cincy East VBC – 17.1 JENNINGS
3. G17IGNIT2OV14IGNITE – 17 Red Elite

Girls' 17 American: Silver division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 5
 team coderankteam
1. G17BFIRE1OV16Buckeyefire – Wildfire 17A Vertock
2. G17ESVC11OV19Eastside Volleyball – Dosch 17A
3. G17NAVBA2OV20The National Volleyball Academy – TNVA 17A Walsh
 
 Pool B Court 6
 team coderankteam
1. G17NAVBA1OV17The National Volleyball Academy – TNVA 17A Turton
2. G17SOVCR3OV18SOVC (Southern Ohio VC) – 17A - Tanedo
3. G17BKEYE3OV22Buckeye VBC – 17 Silver American

Girls' 17 American: Bronze division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 7
 team coderankteam
1. G17XPLOS2OV23Xplosion Volleyball Club – 17A - Burton
2. G17BKEYE2OV32Buckeye VBC – 17 Black American
3. G17PCVBC4OV34Players Choice VBC – Ragers
 
 Pool B Court 8
 team coderankteam
1. G17BFIRE2OV24Buckeyefire – Retrofire 17A McKnight
2. G17NOGVC1OV31Northern Ohio Girls Volleyball Club – NOH 17-1
3. G17MIAMI1OV35Miami Valley Phoenix – 17 INFERNO
 
 Pool C Court 9
 team coderankteam
1. G17BSVBC2OV28Black Swamp VBC – 172
2. G17KIDAM1OV29Kid's America – Kids America- Bickel
3. G17MAVRK2OV36Maverick Volleyball Club – Maverick 17 Centorbi

Girls' 17 American: Copper division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 10
 team coderankteam
1. G17CCRSH2OV37Cincy Crush Volleyball Club – 17 Black
2. G17SPIRT2OV43Spirit VBC – Spirit 17 Elite Blue
3. G17MAVRK3OV44Maverick Volleyball Club – Maverick 17 Rinehart
 
 Pool B Court 11
 team coderankteam
1. G17XPLOS1OV38Xplosion Volleyball Club – 17A- Ferguson
2. G17AAVBC3OV41adidas Advancement Academy Volleyball Club – 17 Emerald
3. G17ACAVC4OV45Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 17A Michael
 
 Pool C Court 12
 team coderankteam
1. G17OVVBA1OV39Ohio Valley Volleyball Academy – OVVA 17 ELITE
2. G17ROCKC2OV40RockCity Volleyball Club – 17-2
3. G17CAVS12OV46Club Ashtabula Volleyball – Salinas

Girls' 17 American: Nickel division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 13
 team coderankteam
1. G17EVOLU1OV47Evolution Ohio Volleyball Club – 17A Orange
2. G17LONEL1OV52London Elite – London Elite 17 American
3. G17MORGN1OV53Morgantown Volleyball Club – 17 White
 
 Pool B Court 14
 team coderankteam
1. G17HAWKV1OV48Hawks VBC – 17A Massey/Haas
2. G17IMPCT1OV51Impact Sports Academy – 17A Camo
3. G17NEOVC1OV54Northeast Ohio Volleyball Club – NEOVC 17-1
 
 Pool C Court 15
 team coderankteam
1. G17FORCE1OV49Force Volleyball Club – FORCE VBC 17AI
2. G17PCVBC2OV50Players Choice VBC – Surge
3. G17GCBUS2OV55Greater Columbus Volleyball Club – GCVC 17 Blue

Girls' 17 American: Platinum division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

The following teams are registered (waiting list not displayed). Pools will be announced closer to the tournament date.

 team coderankteam
1. n/a5 Team Pool on Courts 16 & 17
2. G17THNDR1OV57Thunder Volleyball Club – THUNDER VBC GIOVANNONE 17'S
3. G17ECJRV2OV58Eastside Cleveland Juniors – 17.2A Jennings
4. G17CHAMP2OV59Champaign County VBC – 17Black
5. G17COLVP1OV60Columbus Volleyball Academy-Pickerington – 17 Navy
6. G17BDLJV1OV56Borderline Jr Volleyball – 17 Hawks

Girls' 17 American: Aluminum division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

The following teams are registered (waiting list not displayed). Pools will be announced closer to the tournament date.

 team coderankteam
1. n/aFive Team Pool on Courts 37 & 38
2. G17SOUTH1OV61Southeast Volleyball Club – SEV 17 A
3. G17SPIRT3OV62Spirit VBC – Spirit 17 Orange
4. G17ACAVC5OV64Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 17A Mckenzie
5. G17PCVBC3OV65Players Choice VBC – Thunder
6. G17WBUCK1OV66Western Buckeye – 17A Leo

Girls' 17 Regional: Gold division: 4 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 19
 team coderankteam
1. G17OACZZ1OV1Oiler Attack Club – Oiler Attack - 17 Black
2. G17TRIBE2OV9The Tribe VBC – Tribe 17R Tracewell
3. G17ERIEP1OV10Erie Elite Performance VBC – Erie Elite Performance VBC 17
 
 Pool B Court 20
 team coderankteam
1. G17APLBK1OV2A.C.E. Prospects Lady Blue Knights – LBK-Elite-Davenport
2. G17EPICV4OV8EPIC – 17'S MARIA
3. G17FOURN1OV11Four1Nine Xtreme – 17-Moran
 
 Pool C Court 21
 team coderankteam
1. G17GRLVC4OV3Grandlake VBC – 17R Schwieterman
2. G17TRAIL1OV6Trailblazers VBC – Trailblazers 17R
3. G17ROUND1OV12Roundtown Volleyball – Roundtown 17's Bailey
 
 Pool D Court 22
 team coderankteam
1. G17KIDAM2OV4Kid's America – Kids America- Griffith
2. G17SOVCR4OV5SOVC (Southern Ohio VC) – 17 - Howard
3. G17SPIKE1OV14Spiketown Volleyball Club – Dresbach

Girls' 17 Regional: Silver division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 23
 team coderankteam
1. G17CAVS11OV19Club Ashtabula Volleyball – Sanford
2. G17ESVC12OV23Eastside Volleyball – Hennosy 17R
3. G17APLBK3OV25A.C.E. Prospects Lady Blue Knights – LBK-White-Hawkins
 
 Pool B Court 24
 team coderankteam
1. G17BKEYE4OV20Buckeye VBC – 17 Red Elite
2. G17APLBK2OV21A.C.E. Prospects Lady Blue Knights – LBK-Cress
3. G17NSHOW1OV24Northcoast Showtime Volleyball – Felbinger

Girls' 17 Regional: Bronze division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 25
 team coderankteam
1. G17ADREN1OV27Adrenaline Volleyball Club – EKimber - 17 Regional
2. G17PCVBC1OV33Players Choice VBC – Piranhas
3. G17NSVBC2OV34NorthShore VBC – NorthShore Bartlett
 
 Pool B Court 26
 team coderankteam
1. G17ESVBC3OV28Elite Sports Ohio Volleyball Company – 17 SELECT
2. G17FOCUS1OV31Club Focus – 17 Regional
3. G17ALETA1OV36ALETA VBC – 17 Regional
 
 Pool C Court 27
 team coderankteam
1. G17EFORC1OV29East Ohio Force VBC – 17 Dunning
2. G17BULET1OV30Bullets – Bullets - MV 17 Black
3. G17BKEYE5OV37Buckeye VBC – 17 Black Elite

Girls' 17 Regional: Copper division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 28
 team coderankteam
1. G17NSVBC3OV38NorthShore VBC – NorthShore Grendow
2. G17CGLDW1OV45Club Gold West – 17 Gold
3. G17LATIT1OV46Latitude 41 – 17 Elite
 
 Pool B Court 29
 team coderankteam
1. G17PENNO1OV39Penn-Ohio Volleyball Club – Penn Ohio Scarlet - 17
2. G17BKEYE7OV44Buckeye VBC – 17 Scarlet
3. n/aDROPPED
 
 Pool C Court 30
 team coderankteam
1. G17MOVBA2OV42Mid Ohio VB Academy – MOVA 17-V
2. G17FLATL2OV43The Flatlands Volleyball Club – 17-Blue
3. G17OFVBC1OV49Old Fort Volleyball Club – OFVBC 17-ELCHERT

Girls' 17 Regional: Nickel division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 31
 team coderankteam
1. G17CATZV1OV50CATZ Volleyball Club – Pumas
2. G17OFVBC2OV61Old Fort Volleyball Club – OFVBC 17-ORTIZ
3. G17ROUND2OV62Roundtown Volleyball – Roundtown 17's Desarae
 
 Pool B Court 32
 team coderankteam
1. G17NAVBA3OV51The National Volleyball Academy – TNVA 17R
2. G17MAHON2OV60Mahoning Valley Premier VBC – MVP 17s Green
3. G17OVVBA2OV63Ohio Valley Volleyball Academy – OVVA 17 GREEN
 
 Pool C Court 33
 team coderankteam
1. G17NEWAV3OV54New Wave VBC – 17-Clarke
2. n/aDROPPED
3. G17TRIBE1OV65The Tribe VBC – TRIBE 17R ALLODI

Girls' 17 Regional: Platinum division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 34
 team coderankteam
1. G17BDLJV2OV69Borderline Jr Volleyball – 17 Attack
2. G17NEWAV2OV74New Wave VBC – 17-Barker
3. G17PCHRG1OV75Positively Charged Volleyball Club – 17 Blue
 
 Pool B Court 35
 team coderankteam
1. G17PUTVC1OV67Putnam VBC – Heat
2. G17TANDM2OV72Tandem Volleyball Club – 17 Mitchell
3. G17SPIKE2OV76Spiketown Volleyball Club – DeAtley 17
 
 Pool C Court 36
 team coderankteam
1. G17FLATL1OV70The Flatlands Volleyball Club – 17-Black
2. G17DEFIA2OV71Defiance Volleyball Club – 17 Purple
3. G17BULET2OV78Bullets – Bullets - CW 17 Gray

Girls' 17 Regional: Aluminum division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 2
 team coderankteam
1. G17CGLDS1OV79Club Gold South – 17 Gold
2. G17VIPER1OV86Vipers Volleyball – Vipers 17U
3. G17KIDAM3OV87Kid's America – Kids America- Williams
 
 Pool B Court 3
 team coderankteam
1. G17SOUTH2OV80Southeast Volleyball Club – SEV 17 R
2. G17LEGAC2OV85Legacy Elite VBC – 17 Legacy
3. G17FOURN2OV89Four1Nine Xtreme – 17-McVicker
 
 Pool C Court 4
 team coderankteam
1. G17DJVBC2OV81Dayton Jrs. – 17 Gold
2. G17LNSHT1OV82Lineshot Volleyball Club – 17 purple Regional
3. G17BKEYE6OV90Buckeye VBC – 17 Red

Girls' 17 Regional: Chromium division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 43
 team coderankteam
1. G17MORGN2OV91Morgantown Volleyball Club – 17 Blue
2. G17PCHRG2OV99Positively Charged Volleyball Club – 17 Yellow
3. G17ZEROT1OV100Zero Tolerance VBC – ZT FREEZE
 
 Pool B Court 44
 team coderankteam
1. G17NEWAV1OV93New Wave VBC – 17-Brock
2. G17CHAMP3OV96Champaign County VBC – 17Silver
3. G17NEWAV4OV101New Wave VBC – 17-McLoughlin

Girls' 18 Regional: Gold division: 4 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 39
 team coderankteam
1. G18BSVBC1OV1Black Swamp VBC – 181
2. G18SWVBC2OV8Southwest VBC – 18E Deb
3. G18TAVBC1OV9Team Atlantis VBC – 18 Dammeyer
 
 Pool B Court 40
 team coderankteam
1. G18BFIRE1OV2Buckeyefire – Maxfire 18R Vasko
2. G18INFTY1OV7Infinity Volleyball Club – 18 Green
3. G18FORCE1OV10Force Volleyball Club – FORCE 18 RE I
 
 Pool C Court 42
 team coderankteam
1. G18CXTRM1OV3Club Extreme – CEV 18 Sapphire
2. G18COLVP1OV6Columbus Volleyball Academy-Pickerington – 18 Navy
3. G18NCSVC1OV13North Central Select VC – 18 R - Christy
 
 Pool D Court 43
 team coderankteam
1. G18CGLDS1OV4Club Gold South – 18 Gold
2. G18BFIRE2OV5Buckeyefire – Buckeyefire 18R Roberts
3. G18NEWAV1OV14New Wave VBC – 18-Durr/Fehrman

Girls' 18 Regional: Silver division: 2 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 46
 team coderankteam
1. G18BKEYE1OV15Buckeye VBC – 18 Red Elite
2. G18SPIKE1OV20Spiketown Volleyball Club – MAGILL
3. G18ESVC11OV23Eastside Volleyball – Ferrone 18S
 
 Pool B Court 47
 team coderankteam
1. G18FORCE2OV16Force Volleyball Club – FORCE VBC 18 RE II
2. G18CCRSH1OV17Cincy Crush Volleyball Club – 18 Orange
3. G18SPIKE2OV19Spiketown Volleyball Club – FLIEHMAN

Girls' 18 Regional: Bronze division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 16
 team coderankteam
1. G18INFTY2OV24Infinity Volleyball Club – 18 White
2. G18EVOLU1OV31Evolution Ohio Volleyball Club – 18R Orange
3. G18POINT1OV32Pittsburgh Point Volleyball Club – 18 Navy
 
 Pool B Court 18
 team coderankteam
1. G18NEWAV2OV25New Wave VBC – 18-Miller
2. G18MIAMI1OV29Miami Valley Phoenix – 18 INFERNO
3. G18HOLLY2OV33Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD COCHRAN 18's
 
 Pool C Court 20
 team coderankteam
1. G18KIDVC1OV26Kidron Volleyball Club – Burgess-18
2. G18KIDAM1OV28Kid's America – Kids America- Griffith 18's
3. G18XPLOS1OV34Xplosion Volleyball Club – 18R - Beach

Girls' 18 Regional: Copper division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 22
 team coderankteam
1. G18CGLDW1OV39Club Gold West – 18 Gold
2. G18KIDVC2OV47Kidron Volleyball Club – Marcoaldi-18
3. G18SPIRT1OV48Spirit VBC – Spirit 18 Black
 
 Pool B Court 24
 team coderankteam
1. G18CAVS12OV40Club Ashtabula Volleyball – Mead/Shinault
2. G18CGLDS2OV45Club Gold South – 18 NAVY
3. G18THNDR1OV49Thunder Volleyball Club – THUNDER VBC LUKLAN 18'S
 
 Pool C Court 26
 team coderankteam
1. G18APLBK1OV42A.C.E. Prospects Lady Blue Knights – LBK-Davenport8
2. G18MAHON1OV43Mahoning Valley Premier VBC – 18s Green
3. G18EFORC1OV51East Ohio Force VBC – 18 Booth

Girls' 18 Regional: Nickel division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 28
 team coderankteam
1. G18CXTRM2OV52Club Extreme – CEV 18 Diamond
2. G18OACZZ2OV57Oiler Attack Club – Oiler Attack - 18 Orange
3. G18WBUCK1OV59Western Buckeye – 18U Brooke
 
 Pool B Court 30
 team coderankteam
1. G18LNSHT1OV53Lineshot Volleyball Club – 18 purple Regional
2. G18ESVC12OV56Eastside Volleyball – Vanover 18R
3. G18OVVBA2OV61Ohio Valley Volleyball Academy – OVVA 18 GREEN
 
 Pool C Court 32
 team coderankteam
1. G18DJVBC1OV54Dayton Jrs. – 18 Blue
2. G18PCHRG1OV55Positively Charged Volleyball Club – 18 Blue
3. G18VIPER1OV63Vipers Volleyball – Vipers 18U

Girls' 18 Regional: Platinum division: 3 pools (filled)

No points shall be awarded for OVR Championships or tournaments following the OVR Championships. [OVR Juniors' Seeding System]

 
 Pool A Court 34
 team coderankteam
1. G18TEMPO1OV64Tempo Volleyball Club – 18 Purple
2. G18PRCSN1OV72Precision Volleyball Academy – Precision Ravens 18s
3. G18APPAL1OV74Appalachian Volleyball Academy – AVA 18 - Rage
 
 Pool B Court 36
 team coderankteam
1. G18ADREN1OV67Adrenaline Volleyball Club – KKeckley - 18s
2. G18C2KVB1OV71C2K – 18's Thomas
3. G18VANTA1OV75Vantage VBC – Vantage 18-1 Smack
 
 Pool C Court 38
 team coderankteam
1. G18OVVBA1OVn/aOhio Valley Volleyball Academy – OVVA 18 ELITE
2. G18ZEROT1OV69Zero Tolerance VBC – 18's ZT STORM
3. G18LONEL1OV76London Elite – 18 Blue

Officials [Hired officials: sign in for more information]

The officials' assigner for this event is Brian Hemelgarn (hemelgarn@ovr.org, 419‑410‑2291 /m).

officials are still required for this event.

  1. (hired) : Head Official
  2. (hired)
  3. (hired)
  4. (hired)
  5. (hired)
  6. (hired)
  7. (hired)
  8. (hired)
  9. (hired)
  10. (hired)
  11. (hired)
  12. (hired)
  13. (hired)
  14. (hired)
  15. (hired)
  16. (hired)
  17. (hired)
  18. (hired)
  19. (hired)
  20. (hired)
  21. (hired)
  22. (hired)
  23. (hired)
  24. (hired)
  25. (hired)
  26. (hired)
  27. (hired)
  28. (hired)
  29. (hired)
  30. (hired)
  31. (hired)
  32. (hired)
  33. (hired)
  34. (hired)
  35. (hired)
  36. (hired)
  37. (hired)
  38. (hired)
  39. (hired)
  40. (hired)
  41. (hired)
  42. (hired)
  43. (hired)
  44. (hired)
  45. (hired)
  46. (hired)