[
Member login
]
Of related interest
2018 Archives
Current season
OVR Archives: 2017-2018 Season
Juniors' Tournament Results
Select the results you'd like to see:
Origin:
OVR and out-of-region tournaments
Only OVR tournaments
Only out-of-region tournaments
Starting date:
All dates
Dec. 3, 2017
Dec. 16, 2017
Jan. 6, 2018
Jan. 7, 2018
Jan. 13, 2018
Jan. 14, 2018
Jan. 15, 2018
Jan. 20, 2018
Jan. 21, 2018
Jan. 27, 2018
Jan. 28, 2018
Feb. 3, 2018
Feb. 4, 2018
Feb. 10, 2018
Feb. 11, 2018
Feb. 17, 2018
Feb. 18, 2018
Feb. 24, 2018
Feb. 25, 2018
Mar. 3, 2018
Mar. 4, 2018
Mar. 10, 2018
Mar. 11, 2018
Mar. 17, 2018
Mar. 18, 2018
Mar. 23, 2018
Mar. 24, 2018
Mar. 25, 2018
Mar. 31, 2018
Apr. 7, 2018
Apr. 8, 2018
Apr. 14, 2018
Apr. 15, 2018
Apr. 21, 2018
Apr. 22, 2018
Apr. 28, 2018
Apr. 29, 2018
May. 5, 2018
May. 6, 2018
May. 12, 2018
May. 13, 2018
Jun. 23, 2018
Location:
All sites
Adena HS
Advancement Academy
All Pro Spirit Elyria
Allegheny College: Wise Center
Ambridge Area HS
Ashland HS
Belmont HS
Bethany College
Big Sandy Superstore Arena
Blackswamp Volleyball Center
Bluffton University
Bradford High School
Buckeye Volleyball Center - Columbus
Buckeye Volleyball Center - Newark
California University of Pennsylvania
Case Western Reserve University: Veale Center/Emerson Gymnasium
Cathedral Prep Events Center
Central State University: Beacon Lewis Gymnasium
Cleveland State University: Woodling Gymnasium
Cloverleaf Recreation Center
Coldwater High School
Columbiana HS
Columbus Volleyball Center
Community College of Beaver County: Golden Dome Gymnasium
Courts 4 Sports
Crestview HS (Columbiana)
Crooksville HS
Dover High School
Dublin Scioto HS
Duke Energy Convention Center
East Palestine HS
Eastside Athletics
Eastside Volleyball Club
Edinboro University of Pennsylvania: McComb Fieldhouse
Elite Sports Ohio
Ernsthausen Community Center
Family First Sports Park
Force Eastlake (Formerly: One Wellness)
Force Sports Dayton
Fort LeBoeuf HS
Fostoria HS and MS
Franciscan University of Steubenville: Finnegan Fieldhouse
Franklin Monroe High School
Galion HS
Game Time Sports Center
Girard HS
Goodyear Hall at the East End
Greater Columbus Convention Center
Greenville HS
Highland Middle School
Hiram College: Price Gymnasium
Jackon Center HS
John Glenn HS
Kids America
Lakewood High School - Hebron,OH
Lehman HS
Lexington HS
Licking Valley High School
Lima HS
London Elementary
Lorain County Community College
Lost Nation Sports Park West (Lorain, OH)
Lucas County Recreation Center
Marion Harding HS
Marysville High School
Massillon Rec Center
Maverick VBC
Maysville HS
Mercyhurst University
Mount Union College: Timken P.E. Building
Nathan Goff Armory
NEO Sports Plant
New Castle Community YMCA - Y Zone
Niles High School
Northmor High School
Northwest HS
Ohio Northern University: Sports Center/King Horn
Ohio Xtreme Training Facility
OhioNets Sports Complex
Old Fort High School
Parkersburg HS Field House
Parkersburgh South HS
Parkway High School
Penn State Behrend
Pickerington North HS
Positively Charged VBC
Reminderville Athletic Club
Ronnie Grandison Basketball Academy
Russia HS
Salem Community CenterPlex
Sharonville Community Center
Shelby HS
Shelby Middle School
Skyway Rec Center
South Metro Sports
Southeastern HS
SPIRE Institute
Splash Zone
Sports Express
Steubenville High School
The Edge Sports and Arts Academy
The Paragon
The Spike Center
Tri Valley High School
Triway HS
Troy HS
University of Dayton: Rec Plex
University of Findlay
Wadsworth Middle School
West Muskingum HS
Western Beaver High School
Westminster College: Memorial Field House
Willard High School
Wooster HS: Gault Recreation and Fitness Center
Director:
All tournament directors
Adams, Sharon
Artman, Dana
Bahmer, Cari
Barzak, Kelly
Beam, Holly
Benson, Derek
Benson-Robinson, Danielle
Bernhard, Tricia
Bielby, Christopher
Bond, Ashley
Brockman, Anitra
Case, John Paul
Chaney, Joseph
Claridades, Paul
Cline II, Clark
Colchagoff, Wick
Conley, James
Conser, Curtis
Daub, Charles
Dowd, Chelsea
Ernst, Ruth
Etzler, Michael
Evans, Adam
Ferrone, Glenn
Finn, John
Freed, Glenn
George, Jeff
Grieshop, Stephanie
Griffith, Brian
Hahn, Bill
Harrah, Jeffrey
Henkle, Jordan
Herbert, Alan
Herrmann, Francis
Hineline, Ginger
Hofman, Brian
Hooper, Dana
Hoover, Gabriel
Hoover, Nancy
Jasinowski, Tina
Johnson, LeAnn
Lafay, Krista
Larrick, Jennifer
Lightfoot, Kathleen
Lotycz, Krissy
Mahnke, Melissa
Manders, MaryEllen
Mars, Kyle
McKinstry, Dana
McMorrow, Sarah
Metz, Kimberly
Mihelic, Matt
Miller, Jason
Miocinovic, Bojan
Monroe, Taryn
Moore, Jeff
Moser, Monte
Nelson, Jordan
Nelson, Kenneth
Nero, Colleen
Owen, Michelle
Parker, Michael
Piccone, Heather
Puckrin, Gregory
Richards, Lori
Ritenour, Jordan
Roebuck-Carafa, Gaye
Sanders, Lori
Scherlacher, Stephen
Servick, Shaun
Slipkasky, Ronald
Smith, Laura
Snipes, Greg
Snowbarger, Jennifer
Strecker, Stacie
Swearingen, Tammy
Tahan, Tony
Theiss, Robert
Thewes, Laurie
Thompson, Tonya
Tiplady, Aaron
Umbs, Justin
Vandeborne, Kurt
Varn, Michael
Verchio, Corey
Voitus, Ron
Votaw, Brian
Walters, Kevin
Walters, Phillip
Watkins, Aaron
Whitsel, Theodore
Williams, Rosemary
Wolf, Linnea
Wordell, Deborah
Wyman Jr., Richard
Yarnell, Steven
Yates, Lauren
Yates, Stephen
Zehler, William
Zell, John
Zicha, Elizabeth
Division:
all
Girls' 10 and Under
Girls' 11 Regional
Girls' 11 National
Girls' 11 and Under
Girls' 12 Regional
Girls' 12 American
Girls' 12 National
Girls' 12 and Under
Girls' 13 Regional
Girls' 13 American
Girls' 13 National
Girls' 13 and Under
Girls' 14 Regional
Girls' 14 American
Girls' 14 National
Girls' 14 and Under
Girls' 15 Regional
Girls' 15 American
Girls' 15 National
Girls' 15 and Under
Girls' 16 Regional
Girls' 16 American
Girls' 16 National
Girls' 16 and Under
Girls' 17 Regional
Girls' 17 American
Girls' 17 National
Girls' 17 and Under
Girls' 18 Regional
Girls' 18 National
Girls' 18 and Under
Boys' 12 and Under
Boys' 14 and Under
Boys' 15 and Under
Boys' 16 and Under
Boys' 17 and Under
Boys' 18 and Under
Tournament:
OVR-Mizuno National Bid Tournament
Tournament date:
4/07-08/18
Location:
Greater Columbus Convention Center (Columbus, OH)
Director:
Alan Herbert
Girls' 17 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ7‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 17 Elite
[17N]
2.
19.440
2nd
Gold
FJ7‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 17 Black
[17N]
3.
18.880
3rd
Gold
FJ7‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 17 BLACK
[17N]
3.
18.880
3rd
Gold
FJ7‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 17-1 Colvin
[17N]
5.
17.760
1st
Silver
FJ7‑ELEVA2‑OV
Elevation – 17 Street
[17N]
6.
17.200
2nd
Silver
FJ7‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.72
[17N]
7.
16.640
3rd
Silver
FJ7‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 17 Green
[17N]
7.
16.640
3rd
Silver
FJ7‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX Adam Motts
[17N]
9.
15.520
1st
Bronze
FJ7‑BSVBC1‑OV
Black Swamp VBC – 171
[17N]
10.
14.960
2nd
Bronze
FJ7‑NOVAJ1‑OV
NOVA Juniors – 17s Navy
[17N]
11.
14.400
3rd
Bronze
FJ7‑CCVBC1‑OV
Cincy Classics – 17 Red
[17N]
11.
14.400
3rd
Bronze
FJ7‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 17 BLUE
[17N]
13.
13.280
1st
Copper
FJ7‑TCAOH1‑OV
adidas TCA Ohio – 17 Black
[17N]
14.
12.720
2nd
Copper
FJ7‑NOVAJ2‑OV
NOVA Juniors – 17s Gold
[17N]
15.
12.160
3rd
Copper
FJ7‑MAQVB1‑OV
MVC – 17 National
[17N]
15.
12.160
3rd
Copper
FJ7‑V5VBC1‑OV
V5 Volleyball Club – 17 Yellow
[17N]
17.
11.040
1st
Nickel
FJ7‑PATVB1‑OV
Patriot Volleyball Club – 17 Revolution
[17N]
18.
10.480
2nd
Nickel
FJ7‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 17 Shamrock
[17N]
19.
9.920
3rd
Nickel
FJ7‑ACEVB2‑OV
Maverick Volleyball Club – 17 American Kuntz
[17A]
20.
9.360
1st
Platinum
FJ7‑ECLVJ2‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 17 Sky
[17N]
21.
8.800
2nd
Platinum
FJ7‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 17 Blue
[17N]
22.
8.240
3rd
Platinum
FJ7‑CINVA1‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 17-1
[17N]
23.
7.680
1st
Aluminum
FJ7‑TCAOH2‑OV
adidas TCA Ohio – 17 Blue
[17N]
24.
7.120
2nd
Aluminum
FJ7‑BSVBC2‑OV
Black Swamp VBC – 172
[17A]
25.
6.560
3rd
Aluminum
FJ7‑SWVBC2‑OV
Southwest VBC – 17 Elite - TJ Shouse
[17A]
25.
6.560
3rd
Aluminum
FJ7‑TOLVC2‑OV
Toledo Volleyball Club – 17-N Wannemacher
[17N]
Girls' 16 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ6‑ELEVA1‑OV
Elevation – 16 O'Keefe
[16N]
2.
19.462
2nd
Gold
FJ6‑CINVA1‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 16-1
[16N]
3.
18.923
3rd
Gold
FJ6‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 16 Green
[16N]
3.
18.923
3rd
Gold
FJ6‑NOVAJ1‑OV
NOVA Juniors – 16s Navy
[16N]
5.
17.846
1st
Silver
FJ6‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 16 Black
[16N]
6.
17.308
2nd
Silver
FJ6‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 16-1 Varn
[16N]
7.
16.769
3rd
Silver
FJ6‑ELEVA2‑OV
Elevation – 16 Luning
[16N]
7.
16.769
3rd
Silver
FJ6‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.62
[16N]
9.
15.692
1st
Bronze
FJ6‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 16N Sonja
[16N]
10.
15.154
2nd
Bronze
FJ6‑TCAOH1‑OV
adidas TCA Ohio – 16 Black
[16N]
11.
14.615
3rd
Bronze
FJ6‑ARVBC1‑OV
Arsenal Volleyball Academy – AVA - 16N Schumacher
[16N]
11.
14.615
3rd
Bronze
FJ6‑MSPRT3‑OV
Mintonette Sports – m.63
[16N]
13.
13.538
1st
Copper
FJ6‑SWVBC1‑OV
Southwest VBC – 16 Elite - Robin McQuade
[16A]
14.
13.000
2nd
Copper
FJ6‑TOLVC2‑OV
Toledo Volleyball Club – 16-N Bockbrader
[16N]
15.
12.462
3rd
Copper
FJ6‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 16 Elite
[16N]
15.
12.462
3rd
Copper
FJ6‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 16 Blue
[16N]
17.
11.385
1st
Nickel
FJ6‑V5VBC1‑OV
V5 Volleyball Club – 16 Yellow
[16A]
18.
10.846
2nd
Nickel
FJ6‑BFIRE1‑OV
Buckeyefire – Buckeyefire Rapidfire 16A Spilker
[16A]
19.
10.308
3rd
Nickel
FJ6‑UTBCV1‑OV
Utopia Beach Volleyball – Elite - Rowell
[16A]
20.
9.769
1st
Platinum
FJ6‑SWVBC2‑OV
Southwest VBC – 16 Elite - Ashley Harker
[16A]
21.
9.231
2nd
Platinum
FJ6‑AAVBC3‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 16 Emerald
[16N]
22.
8.692
3rd
Platinum
FJ6‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 16 BLUE
[16N]
23.
8.154
1st
Aluminum
FJ6‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 16 Shamrock
[16N]
24.
7.615
2nd
Aluminum
FJ6‑CHAMP1‑OV
Champaign County VBC – 16 Royal
[16N]
25.
7.077
3rd
Aluminum
FJ6‑CINVA2‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 16-2
[16N]
26.
6.538
2nd
Aluminum
FJ6‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 16 Elite
[16N]
27.
6.000
3rd
Aluminum
FJ6‑TCAOH2‑OV
adidas TCA Ohio – 16 Blue
[16N]
Girls' 15 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ5‑ELEVA1‑OV
Elevation – 15 Garcia
[15N]
2.
19.548
2nd
Gold
FJ5‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 15-1 Gray
[15N]
3.
19.097
3rd
Gold
FJ5‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 15N Mike
[15N]
3.
19.097
3rd
Gold
FJ5‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.52
[15N]
5.
18.194
1st
Silver
FJ5‑ACAVC1‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 15N Sheree
[15N]
5.
18.194
1st
Silver
FJ5‑ELEVA2‑OV
Elevation – 15 Baldrick
[15N]
7.
17.290
3rd
Silver
FJ5‑MSPRT3‑OV
Mintonette Sports – m.53
[15N]
7.
17.290
3rd
Silver
FJ5‑NOVAJ1‑OV
NOVA Juniors – 15s Navy
[15N]
9.
16.387
1st
Bronze
FJ5‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 15 Blue
[15N]
10.
15.935
2nd
Bronze
FJ5‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 15 Elite
[15N]
11.
15.484
3rd
Bronze
FJ5‑SWVBC1‑OV
Southwest VBC – 15 Elite - Amy Paulozzi Rubino
[15A]
11.
15.484
3rd
Bronze
FJ5‑TOLVC2‑OV
Toledo Volleyball Club – 15-N Svat
[15N]
13.
14.581
1st
Copper
FJ5‑BSVBC1‑OV
Black Swamp VBC – 151
[15A]
14.
14.129
2nd
Copper
FJ5‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 15 Black
[15N]
15.
13.677
3rd
Copper
FJ5‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 15 BLUE
[15N]
15.
13.677
3rd
Copper
FJ5‑SPIRT1‑OV
Spirit VBC – SPIRIT SMACK 15 BLACK
[15N]
17.
12.774
1st
Nickel
FJ5‑CINVA1‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 15-1
[15N]
18.
12.323
2nd
Nickel
FJ5‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 15 Shamrock
[15N]
19.
11.871
3rd
Nickel
FJ5‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 15 Green
[15N]
19.
11.871
3rd
Nickel
FJ5‑ELEVA3‑OV
Elevation – 15 Hess
[15N]
21.
10.968
1st
Platinum
FJ5‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 15 Elite
[15N]
22.
10.516
2nd
Platinum
FJ5‑SWVBC2‑OV
Southwest VBC – 15 Elite - Stephanie Annes
[15A]
23.
10.065
3rd
Platinum
FJ5‑CINVA2‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 15-2
[15N]
23.
10.065
3rd
Platinum
FJ5‑UTBCV1‑OV
Utopia Beach Volleyball – Elite - Schultz
[15A]
25.
9.161
1st
Aluminum
FJ5‑EVBTC3‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 15 National
[15N]
26.
8.710
2nd
Aluminum
FJ5‑ACEVB2‑OV
Maverick Volleyball Club – 15 National
[15N]
27.
8.258
3rd
Aluminum
FJ5‑CHAMP1‑OV
Champaign County VBC – 15 Royal
[15N]
27.
8.258
3rd
Aluminum
FJ5‑TCAOH1‑OV
adidas TCA Ohio – 15 Black
[15N]
29.
7.355
1st
Chromium
FJ5‑NOVAJ2‑OV
NOVA Juniors – 15s Gold
[15N]
30.
6.903
2nd
Chromium
FJ5‑ECLVJ2‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 15 Sky
[15N]
31.
6.452
3rd
Chromium
FJ5‑OPREM1‑OV
Ohio Premier Volleyball Club – 15 Umbdenstock
[15N]
31.
6.452
3rd
Chromium
FJ5‑TCAOH2‑OV
adidas TCA Ohio – 15 Blue
[15N]
Girls' 14 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ4‑MSPRT1‑OV
Mintonette Sports – m.41
[14N]
2.
19.500
2nd
Gold
FJ4‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 14 BLACK
[14N]
3.
19.000
3rd
Gold
FJ4‑BSVBC1‑OV
Black Swamp VBC – 141
[14N]
3.
19.000
3rd
Gold
FJ4‑ELEVA1‑OV
Elevation – 14 Reinert
[14N]
5.
18.000
1st
Silver
FJ4‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 14 Black
[14N]
6.
17.500
2nd
Silver
FJ4‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 14 Green
[14N]
7.
17.000
3rd
Silver
FJ4‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 14 Elite
[14N]
7.
17.000
3rd
Silver
FJ4‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 14-1 Cromer
[14N]
9.
16.000
1st
Bronze
FJ4‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 14N Jim
[14N]
10.
15.500
2nd
Bronze
FJ4‑BSVBC2‑OV
Black Swamp VBC – 142
[14N]
11.
15.000
3rd
Bronze
FJ4‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 14 BLUE
[14N]
11.
15.000
3rd
Bronze
FJ4‑SWVBC2‑OV
Southwest VBC – 14 Elite - Paul Kearns
[14A]
13.
14.000
1st
Copper
FJ4‑ELEVA2‑OV
Elevation – 14 Elias
[14N]
14.
13.500
2nd
Copper
FJ4‑MSPRT3‑OV
Mintonette Sports – m.43
[14N]
15.
13.000
3rd
Copper
FJ4‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 14 Elite
[14N]
15.
13.000
3rd
Copper
FJ4‑NOVAJ1‑OV
NOVA Juniors – 14s Navy
[14N]
17.
12.000
1st
Nickel
FJ4‑SWVBC1‑OV
Southwest VBC – 14 Elite - Loren Paulozzi
[14A]
18.
11.500
2nd
Nickel
FJ4‑CHAMP1‑OV
Champaign County VBC – 14 Royal
[14N]
19.
11.000
3rd
Nickel
FJ4‑ECLVJ2‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 14 Sky
[14N]
20.
10.500
1st
Platinum
FJ4‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.42
[14N]
21.
10.000
2nd
Platinum
FJ4‑GCBUS1‑OV
Greater Columbus Volleyball Club – GCVC 14 Silver
[14N]
22.
9.500
3rd
Platinum
FJ4‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 14 Shamrock
[14N]
23.
9.000
1st
Aluminum
FJ4‑TOLVC2‑OV
Toledo Volleyball Club – 14-N Brown
[14N]
24.
8.500
2nd
Aluminum
FJ4‑ACEVB2‑OV
Maverick Volleyball Club – 14 National
[14N]
25.
8.000
3rd
Aluminum
FJ4‑TCAOH1‑OV
adidas TCA Ohio – 14 Black
[14N]
26.
7.500
1st
Chromium
FJ4‑CVBCO3‑OV
Cleveland Volleyball Company – 14 GOLD
[14N]
27.
7.000
2nd
Chromium
FJ4‑NOVAJ2‑OV
NOVA Juniors – 14s Gold
[14A]
28.
6.500
3rd
Chromium
FJ4‑CINVA2‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 14-2
[14N]
28.
6.500
3rd
Chromium
FJ4‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 14 Blue
[14N]
Girls' 13 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ3‑ACAVC1‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 13N Skip
[13N]
2.
19.263
2nd
Gold
FJ3‑MSPRT1‑OV
Mintonette Sports – m.31
[13N]
3.
18.526
3rd
Gold
FJ3‑ELEVA2‑OV
Elevation – 13 Grafton
[13N]
4.
17.789
1st
Silver
FJ3‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 13 Black
[13N]
5.
17.053
2nd
Silver
FJ3‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.32
[13N]
6.
16.316
3rd
Silver
FJ3‑CINVA1‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 13-1
[13N]
7.
15.579
1st
Bronze
FJ3‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 BLACK
[13N]
8.
14.842
2nd
Bronze
FJ3‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 13 Elite
[13N]
9.
14.105
3rd
Bronze
FJ3‑ELEVA3‑OV
Elevation – 13 Middy
[13N]
10.
13.368
1st
Copper
FJ3‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Green
[13N]
11.
12.632
2nd
Copper
FJ3‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 13-1 Trzcinski
[13N]
12.
11.895
3rd
Copper
FJ3‑UTBCV1‑OV
Utopia Beach Volleyball – Elite - Marshall
[13A]
13.
11.158
1st
Nickel
FJ3‑SPIRT1‑OV
Spirit VBC – SPIRIT SMACK 13 BLACK
[13A]
14.
10.421
2nd
Nickel
FJ3‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Elite
[13N]
15.
9.684
3rd
Nickel
FJ3‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC CLEV ROX 13N Kara
[13N]
15.
9.684
3rd
Nickel
FJ3‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 BLUE
[13N]
17.
8.211
1st
Platinum
FJ3‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 13 Blue
[13N]
18.
7.474
2nd
Platinum
FJ3‑GCBUS1‑OV
Greater Columbus Volleyball Club – GCVC 13 Silver
[13N]
19.
6.737
3rd
Platinum
FJ3‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Shamrock
[13N]
19.
6.737
3rd
Platinum
FJ3‑CVBCO3‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 GOLD
[13N]
Girls' 12 National
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ2‑BSVBC1‑OV
Black Swamp VBC – 121
[12N]
2.
19.067
2nd
Gold
FJ2‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 12 Elite
[12N]
3.
18.133
3rd
Gold
FJ2‑MSPRT1‑OV
Mintonette Sports – m.21
[12N]
4.
17.200
4th
Gold
FJ2‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 12 Elite
[12N]
5.
16.267
1st
Silver
FJ2‑ELEVA1‑OV
Elevation – 12 Bergheger
[12N]
6.
15.333
2nd
Silver
FJ2‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 12 Green
[12N]
7.
14.400
3rd
Silver
FJ2‑ACAVC1‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX CLEV 12N Maggie
[12N]
7.
14.400
3rd
Silver
FJ2‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 12 Black
[12N]
9.
12.533
1st
Bronze
FJ2‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX CLEV 12N Colleen
[12N]
10.
11.600
2nd
Bronze
FJ2‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 12 BLACK
[12N]
11.
10.667
3rd
Bronze
FJ2‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 12 BLUE
[12N]
11.
10.667
3rd
Bronze
FJ2‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 12-1 Mugler
[12N]
13.
8.800
1st
Copper
FJ2‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.22
[12N]
14.
7.867
2nd
Copper
FJ2‑GCBUS1‑OV
Greater Columbus Volleyball Club – GCVC 12 Silver
[12N]
15.
6.933
3rd
Copper
FJ2‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 12 Shamrock
[12A]
15.
6.933
3rd
Copper
FJ2‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 12 Blue
[12N]
Girls' 11 and Under
#
points
finish
team code
team name
1.
20.000
1st
Gold
FJ1‑ELEVA1‑OV
Elevation – 11 Brashear
[11N]
2.
18.000
2nd
Gold
FJ1‑ACAVC1‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX CLEV 11N Kelly
[11N]
3.
16.000
3rd
Gold
FJ1‑BSVBC1‑OV
Black Swamp VBC – 111
[11N]
4.
14.000
4th
Gold
FJ1‑MSPRT1‑OV
Mintonette Sports – m.11
[11N]
5.
12.000
1st
Silver
FJ1‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 11-N Rodriguez
[11N]
6.
10.000
2nd
Silver
FJ1‑CEAST1‑OV
Cincy East VBC – 11-1 Soutter
[11N]
7.
8.000
3rd
Silver
FJ1‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – 11 National
[11N]
7.
8.000
3rd
Silver
FJ1‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 11 BLACK
[11N]
[
SEEDING
|
TOURNAMENT SCHEDULE
]