[
Member login
]
Of related interest
2014 Archives
Current season
OVR Archives: 2013-2014 Season
Juniors' Tournament Results
Select the results you'd like to see:
Origin:
OVR and out-of-region tournaments
Only OVR tournaments
Only out-of-region tournaments
Starting date:
All dates
Sep. 22, 2013
Oct. 6, 2013
Oct. 20, 2013
Dec. 15, 2013
Jan. 5, 2014
Jan. 11, 2014
Jan. 12, 2014
Jan. 18, 2014
Jan. 19, 2014
Jan. 25, 2014
Jan. 26, 2014
Feb. 1, 2014
Feb. 2, 2014
Feb. 8, 2014
Feb. 9, 2014
Feb. 15, 2014
Feb. 16, 2014
Feb. 22, 2014
Feb. 23, 2014
Mar. 1, 2014
Mar. 2, 2014
Mar. 8, 2014
Mar. 9, 2014
Mar. 15, 2014
Mar. 16, 2014
Mar. 22, 2014
Mar. 23, 2014
Mar. 28, 2014
Mar. 29, 2014
Mar. 30, 2014
Apr. 5, 2014
Apr. 6, 2014
Apr. 12, 2014
Apr. 13, 2014
Apr. 19, 2014
Apr. 26, 2014
Apr. 27, 2014
May. 3, 2014
May. 4, 2014
May. 10, 2014
May. 11, 2014
May. 17, 2014
May. 18, 2014
May. 21, 2014
May. 22, 2014
May. 24, 2014
May. 25, 2014
May. 31, 2014
Jun. 1, 2014
Jun. 3, 2014
Jun. 7, 2014
Jun. 8, 2014
Jun. 10, 2014
Jun. 11, 2014
Jun. 12, 2014
Jun. 14, 2014
Jun. 15, 2014
Jun. 17, 2014
Jun. 18, 2014
Jun. 20, 2014
Jun. 21, 2014
Jun. 22, 2014
Jun. 24, 2014
Jun. 25, 2014
Jun. 26, 2014
Jun. 27, 2014
Jun. 28, 2014
Jun. 29, 2014
Jul. 1, 2014
Jul. 8, 2014
Jul. 9, 2014
Jul. 10, 2014
Jul. 11, 2014
Jul. 12, 2014
Jul. 13, 2014
Jul. 15, 2014
Jul. 16, 2014
Jul. 17, 2014
Jul. 18, 2014
Jul. 19, 2014
Jul. 20, 2014
Jul. 22, 2014
Jul. 23, 2014
Jul. 25, 2014
Jul. 26, 2014
Jul. 27, 2014
Aug. 10, 2014
Dec. 13, 2014
Location:
All sites
(TBA)
Adena HS
Akron Sports Center
All Pro Spirit
Ambridge Area HS
AVC Center
Barberton HS
Belmont HS
Bethany College
Big Sandy Superstore Arena
Blackswamp Volleyball Center
Bluffton University
Bogey Inn
Bowling Green State University: 105 Perry Field House
Buckeye Volleyball Center
California University of Pennsylvania
Canal Winchester "The Auxiliary Gym"
Canal Winchester HS
Canal Winchester Middle School
Capital University
Case Western Reserve University: Veale Center/Emerson Gymnasium
Cincinnati Open Tournament
Cleveland State University: Woodling Gymnasium
Cloverleaf Recreation Center
Columbus site TBA
Courts 4 Sports
Crestview HS (Columbiana)
Dalton HS
Dayton Convention Center
East Palestine HS
Eastside Volleyball Club
Edgewater Park/Beach
Edgewood Community Center
Edinboro University of Pennsylvania: McComb Fieldhouse
Elite Sports Ohio
Ernsthausen Community Center
Family First Sports Park
Field Sports @ SportsOhio
Force Eastlake (Formerly: One Wellness)
Fort LeBoeuf HS
Fort Loramie HS
Franciscan University of Steubenville: Finnegan Fieldhouse
Fredericktown High School
Galion HS
Game Time Sports Center
Girard HS
Greater Columbus Convention Center
Highland Middle School
John Glenn HS
John Marshall High School
Kids America
Kingdom Sports Center
KROC Center
LaBrae HS
Lakeview Beach
Lehman HS
Lexington HS
Licking Heights High School
Lima HS
London MS
Lucas County Recreation Center
Maplewood High School
Marion Harding HS
Martins Ferry High School
Massillon Rec Center
Maverick VBC
Maysville HS
Mercyhurst University
Miami East HS
Miami University: Phillips Hall
Miami University: Withrow Court
Minerva High School
Mount Union College: The MAAC
Mount Union College: Timken P.E. Building
Muskingum College
New Castle Community YMCA - Y Zone
New Riegel HS
Northmor High School
Nothin' But Net Sports Complex
Ohio Northern University: Sports Center
Ohio University Eastern
OhioNets Sports Complex
Old Fort High School
OSU-Newark
Otterbein College: Rike Center
Parkersburg HS Field House
Parkersburgh South HS
Parkway High School
Peak Performance Athletic Center
Penn State Behrend
Pickerington North HS
Pinnacle Sports
Premier Volleyball Academy
Russia HS
Shelby HS
Sinclair Community College
South Metro Sports
SPIRE Institute
Sports Express
St. Albans HS
Steubenville High School
Tallmadge Recreation Center
Thiel College
Toledo Beach Volleyball Club
Tri Valley High School
Triway HS
Troy HS
Ultimate Beach Center
Ultimate Sports Center
Under The Weather Sports Complex
University of Dayton: Frericks Center
University of Dayton: Rec Plex
University of Findlay
Van Wert HS
Volleypark
Wayne HS
West Muskingum HS
Westerville Central HS
Westminster College: Memorial Field House
Wittenberg University: HPERC
Wooster HS: Gault Recreation and Fitness Center
Wright State University: McLin Gym in Nutter Center
Zanesville HS
Director:
All tournament directors
Adams, Sharon
Artman, Dana
Bancroft, Sheila
Baumberger, Tim
Borer, Sandra
Bottorf, Thomas
Bowker, Corey
Brewer, Steven
Bullock, Patricia
Bush, Isaac
Byer, LeAnn
Cagnoli, Philip
Case, John Paul
Chapman, David
Colchagoff, Wick
Collins, Zahra Aprili
Consiglio, Alyse
Crawley, Anthony
Ernst, Ruth
Evans, Adam
Freed, Glenn
Fultz, Paul
Gillespie, Eric
Hahn, Bill
Hahn, Judy
Hajek II, Gary
Harms, Stephanie
Harrah, Jeffrey
Haver, Jay
Helman, Eric
Herbert, Alan
Herrmann, Francis
Hinds, Steven
Hofman, Brian
Hooper, Dana
Hoover, Nancy
Hutchinson, Grace
Jasinowski, Tina
Kmick, Jason
Kolodka, Joseph
Larrick, Jennifer
Lightfoot, Kathleen
Litteral, Dan
Majka, Kenneth
Marbaugh, Jeff
Matesich-Swartz, Leigh Ann
McDonald, Monica
McMorrow, Sean
Meyer, Virginia
Nelson, Kenneth
Parker, Michael
Piccone, Heather
Pickett, Denise
Reinhart, David
Richards, Lori
Rodgers, John
Roe, Michael
Roebuck-Carafa, Gaye
Rudland, Taryn
Sanders, Lori
Scherlacher, Stephen
Sendelbach, Jessica
Servick, Shaun
Slandzicki, Steven
Smith, Laura
Smith, Lori
Smith, Rodger
Smith, Vicki
Snipes, Greg
Snowbarger, Jennifer
Springer, Paul
Strecker, Stacie
Studer, Amy
Sturrup, Caleb
Swearingen, Tammy
Tahan, Tony
Terrill, Robert
Thewes, Laurie
Thompson, Steven
Tompkins, Laura
Verchio, Corey
Walters, Phillip
Williams, Rosemary
Wion, William
Worth III, Lawrence
Yarnell, Steven
Yates, Stephen
Yeager-Swain, Janet
Young, Lisa
Zehler, William
Zell, John
Zicha, Elizabeth
Division:
all
Girls' 10 and Under
Girls' 11 and Under
Girls' 12 Regional
Girls' 12 National
Girls' 12 and Under
Girls' 13 Regional
Girls' 13 American
Girls' 13 National
Girls' 13 and Under
Girls' 14 Regional
Girls' 14 American
Girls' 14 National
Girls' 14 and Under
Girls' 15 Regional
Girls' 15 American
Girls' 15 National
Girls' 15 and Under
Girls' 16 Regional
Girls' 16 American
Girls' 16 National
Girls' 16 and Under
Girls' 17 Regional
Girls' 17 American
Girls' 17 National
Girls' 17 and Under
Girls' 18 Regional
Girls' 18 National
Girls' 18 and Under
Boys' 14 and Under
Boys' 15 and Under
Boys' 16 and Under
Boys' 17 and Under
Boys' 18 and Under
Tournament:
Ohio Valley Region Inc. Kaepa-USA 2014 Girls' Volleyball Championships
Tournament date:
5/17/14
Location:
Greater Columbus Convention Center (Columbus, OH)
Director:
William Zehler
Girls' 13 National: Gold/Silver
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Gold
FJ3‑ELEVA1‑OV
Elevation – 13 Maher
[13N]
2.
n/a
2nd
Gold
FJ3‑ACAVC1‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13N Scipione
[13N]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑CINCY1‑OV
Cincy VBC – 13 Green
[13N]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑MSPRT1‑OV
Mintonette Sports – m.31 Rox
[13N]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑ACEVB1‑OV
Maverick Volleyball Club – Maverick 13 Elite
[13N]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑CINVA1‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 13 Rogers
[13N]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑CVBCO1‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 Black
[13N]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑ELEVA2‑OV
Elevation – 13 Tyler
[13N]
9.
n/a
9th
Gold
FJ3‑CVBCO2‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 Blue
[13N]
9.
n/a
9th
Gold
FJ3‑ECLVJ1‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Elite
[13N]
11.
n/a
1st
Silver
FJ3‑BSVBC1‑OV
Blackswamp VBC – 13-Moran
[13N]
12.
n/a
2nd
Silver
FJ3‑EVBTC1‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 13N
[13N]
13.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑ACAVC2‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13N Miocinovic
[13N]
13.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑MCCVC1‑OV
Mizuno Cincy Classics – 13 Red
[13N]
15.
n/a
1st
Bronze
FJ3‑SPIRT1‑OV
Spirit VBC – 13 ELITE BLACK
[13N]
15.
n/a
5th
Silver
FJ3‑TOLVC1‑OV
Toledo Volleyball Club – 13-Elite
[13N]
17.
n/a
2nd
Bronze
FJ3‑ACEVB2‑OV
Maverick Volleyball Club – Maverick 13 National
[13N]
18.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑DJVBC1‑OV
Dayton Jrs. – 13 BLUE
[13N]
18.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑MSPRT2‑OV
Mintonette Sports – m.32 Navy
[13N]
Girls' 13 American: Gold/Silver
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Gold
FJ3‑AAVBC1‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Green
[13A]
2.
n/a
2nd
Gold
FJ3‑IGNIT2‑OV
IGNITE – 13A Black
[13A]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑ELEVA3‑OV
Elevation – 13 Amanda
[13A]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑IGNIT3‑OV
IGNITE – 13A Red
[13A]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑ACAVC3‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13E Marflak
[13A]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑BKEYE1‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Red American
[13A]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑BSVBC2‑OV
Blackswamp VBC – 13-Campbell
[13A]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑OXTRM1‑OV
Ohio Xtreme Volleyball – Ohio Xtreme 13s Teal
[13A]
9.
n/a
1st
Silver
FJ3‑ECLVJ2‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Sky
[13A]
10.
n/a
2nd
Silver
FJ3‑INFTY1‑OV
Infinity Volleyball Club – 13 American
[13A]
11.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑ACAVC4‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13A Moore
[13A]
11.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑ECLVJ3‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Navy
[13A]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑CHAMP1‑OV
Champaign County VBC – 13 Royal
[13A]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑CTHUN1‑OV
Cincinnati Thunder Volleyball Club – 13
[13A]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑EVBTC2‑OV
Elite Volleyball Training Center – EliteVBTC 13A
[13A]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑SWVBC1‑OV
Southwest VBC – 13 Elite - Laughlin
[13A]
Girls' 13 American: Bronze/Copper
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Bronze
FJ3‑AAVBC2‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Orange
[13A]
2.
n/a
2nd
Bronze
FJ3‑NSVBC1‑OV
NorthShore VBC – Lobsinger
[13A]
3.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑KIDVC1‑OV
Kidron Volleyball Club – 13 Shilling
[13A]
3.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑VEVBC1‑OV
Vertical Elite Volleyball Company – Vertical Elite VBC 13A Miozzi
[13A]
5.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑ACAVC5‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13A Heather
[13A]
5.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑ACEVB3‑OV
Maverick Volleyball Club – Maverick 13 American
[13A]
5.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑CVBCO3‑OV
Cleveland Volleyball Company – 13 Red
[13A]
5.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑ECLVJ5‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Red
[13A]
9.
n/a
1st
Copper
FJ3‑TOLVC2‑OV
Toledo Volleyball Club – 13-Mizuno
[13A]
10.
n/a
2nd
Copper
FJ3‑SPIRT2‑OV
Spirit VBC – 13 AMERICAN ORANGE
[13A]
11.
n/a
3rd
Copper
FJ3‑GCVCO1‑OV
Glass City Volleyball Company – 13-1
[13A]
11.
n/a
3rd
Copper
FJ3‑VELIT2‑OV
Varsity Elite VBC – 13 Fogle
[13A]
13.
n/a
5th
Copper
FJ3‑CINVA2‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 13 Long
[13A]
13.
n/a
5th
Copper
FJ3‑COLVA3‑OV
Columbus Volleyball Academy – 13 Navy
[13A]
13.
n/a
5th
Copper
FJ3‑COVBC1‑OV
Central Ohio Volleyball Club – CO 13A
[13A]
13.
n/a
5th
Copper
FJ3‑ECLVJ4‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Orange
[13A]
Girls' 13 Regional: Gold/Silver/Bronze/Copper
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Gold
FJ3‑PENHI1‑OV
Penn Highlands Volleyball Club – 13 Hercules
[13R]
2.
n/a
2nd
Gold
FJ3‑DEFIA1‑OV
Defiance Volleyball Club – 13 Purple
[13R]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑MCCVC2‑OV
Mizuno Cincy Classics – 13 Gray
[13R]
3.
n/a
3rd
Gold
FJ3‑TIGER1‑OV
tri-state tigers – A
[13R]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑ADVNC1‑OV
Advance Volleyball Club – Advance 13s Black
[13R]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑CEAST1‑OV
Cincy East VBC – 13 Navy
[13R]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑SOVCR1‑OV
SOVC (Southern Ohio VC) – 13 - Davis
[13R]
5.
n/a
5th
Gold
FJ3‑SPIKE1‑OV
Spiketown Volleyball Club – Shanton
[13R]
9.
n/a
1st
Silver
FJ3‑GRLVC2‑OV
Grandlake VBC – 13R- Bruns
[13R]
10.
n/a
2nd
Silver
FJ3‑ACITY1‑OV
AiR CiTY CHiCKS – 13-PiNK ICE
[13R]
11.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑BSVBC5‑OV
Blackswamp VBC – 13-Cory
[13R]
11.
n/a
3rd
Silver
FJ3‑TOLVC3‑OV
Toledo Volleyball Club – 13-Select
[13R]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑ACAVC8‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13 Wood
[13R]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑CAVS11‑OV
Club Ashtabula Volleyball – 13 Jepson
[13R]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑SWVBC2‑OV
Southwest VBC – 13 R - Annes
[13R]
13.
n/a
5th
Silver
FJ3‑TRUMB1‑OV
Trumbull VBC – Blue 13's
[13R]
17.
n/a
1st
Bronze
FJ3‑BFIRE1‑OV
Buckeyefire – Sparkfire 13R – Snider
[13R]
18.
n/a
2nd
Bronze
FJ3‑CEAST2‑OV
Cincy East VBC – 13 White
[13R]
19.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑AAVBC4‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 black
[13R]
19.
n/a
3rd
Bronze
FJ3‑KIDAM1‑OV
Kid's America – 13R - 1
[13R]
21.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑ACAVC9‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13 Dickey
[13R]
21.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑CEAST3‑OV
Cincy East VBC – 13 Silver
[13R]
21.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑ESVC11‑OV
Eastside Volleyball – Opal-13
[13R]
21.
n/a
5th
Bronze
FJ3‑LONEL1‑OV
London Elite – London Elite 13 Katelyn
[13R]
25.
n/a
1st
Copper
FJ3‑MCCVC4‑OV
Mizuno Cincy Classics – 13 Titanium
[13R]
26.
n/a
2nd
Copper
FJ3‑BKEYE3‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Red
[13R]
27.
n/a
3rd
Copper
FJ3‑BKEYE2‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Red Elite
[13R]
27.
n/a
3rd
Copper
FJ3‑IGNIT1‑OV
IGNITE – 13 Black
[13R]
29.
n/a
5th
Copper
FJ3‑ACAVC6‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13 Taylor
[13R]
29.
n/a
5th
Copper
FJ3‑BKEYE4‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Black
[13R]
29.
n/a
5th
Copper
FJ3‑ESVBC2‑OV
Elite Sports Ohio Volleyball Company – 13 HOLL
[13R]
29.
n/a
5th
Copper
FJ3‑SPIRT3‑OV
Spirit VBC – 13 SPIRIT NAVY
[13R]
Girls' 13 Regional: Nickel/Platinum
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Nickel
FJ3‑NEWAV1‑OV
New Wave VBC – 13-Jackson
[13R]
2.
n/a
2nd
Nickel
FJ3‑MIDOH1‑OV
MOJO Volleyball – 13 MERRITT
[13R]
3.
n/a
3rd
Nickel
FJ3‑ACITY2‑OV
AiR CiTY CHiCKS – 13-BLACK SPARKS
[13R]
3.
n/a
3rd
Nickel
FJ3‑MCCVC3‑OV
Mizuno Cincy Classics – 13 Silver
[13R]
5.
n/a
5th
Nickel
FJ3‑BSVBC4‑OV
Blackswamp VBC – 13-Hicks
[13R]
5.
n/a
5th
Nickel
FJ3‑GRLVC5‑OV
Grandlake VBC – 13R- Schiweterman
[13R]
5.
n/a
5th
Nickel
FJ3‑KIDVC2‑OV
Kidron Volleyball Club – 13 Hostetler
[13R]
5.
n/a
5th
Nickel
FJ3‑OXTRM2‑OV
Ohio Xtreme Volleyball – Ohio Xtreme 13 Black
[13R]
9.
n/a
1st
Platinum
FJ3‑OACZZ1‑OV
Oiler Attack Club – 13 Black
[13R]
10.
n/a
2nd
Platinum
FJ3‑BDLJV1‑OV
Kaepa Borderline Jr Volleyball – 13 Hawks
[13R]
11.
n/a
3rd
Platinum
FJ3‑CREEK1‑OV
TCVC – 13 Pink
[13R]
11.
n/a
3rd
Platinum
FJ3‑TPOUT1‑OV
Tap-Out Volleyball Club – TAP OUT 13R BLACK
[13R]
13.
n/a
5th
Platinum
FJ3‑HSHOT1‑OV
Hot Shots – Bentz
[13R]
13.
n/a
5th
Platinum
FJ3‑PENHI2‑OV
Penn Highlands Volleyball Club – 13 Zeus
[13R]
13.
n/a
5th
Platinum
FJ3‑SPIRT5‑OV
Spirit VBC – 13 SPIRIT EAGLES
[13R]
13.
n/a
5th
Platinum
FJ3‑SPIRT6‑OV
Spirit VBC – WILD CATS
[13R]
Girls' 13 Regional: Aluminum/Chromium
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Aluminum
FJ3‑ALETA1‑OV
ALETA VBC – ALETA 13R
[13R]
2.
n/a
2nd
Aluminum
FJ3‑XCELV1‑OV
Xcel Volleyball Club – 13 Regional
[13R]
3.
n/a
3rd
Aluminum
FJ3‑PATVB1‑OV
Patriot Volleyball Club – 13 Independence
[13R]
3.
n/a
3rd
Aluminum
FJ3‑PUTCV1‑OV
Putnam County VBC – Fire
[13R]
5.
n/a
5th
Aluminum
FJ3‑COLVA4‑OV
Columbus Volleyball Academy – 13 White
[13R]
5.
n/a
5th
Aluminum
FJ3‑HOLLY5‑OV
Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD-S.LOWE
[13R]
5.
n/a
5th
Aluminum
FJ3‑PCVBC1‑OV
Players Choice VBC – SacaPuntas
[13R]
5.
n/a
5th
Aluminum
FJ3‑WBUCK1‑OV
Western Buckeye – Polley-13R
[13R]
9.
n/a
1st
Chromium
FJ3‑AAVBC3‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 White
[13R]
10.
n/a
2nd
Chromium
FJ3‑DGWAR1‑OV
DG Warriors – Warriors 13's
[13R]
11.
n/a
3rd
Chromium
FJ3‑ESVBC1‑OV
Elite Sports Ohio Volleyball Company – 13 GOODWILL
[13R]
11.
n/a
3rd
Chromium
FJ3‑PRIDE1‑OV
PRIDE Volleyball Club – PRIDE 13 SEVENTH GRADE
[13R]
13.
n/a
5th
Chromium
FJ3‑BKEYE6‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Gray
[13R]
13.
n/a
5th
Chromium
FJ3‑CXTRM1‑OV
Club Extreme – 13-Black
[13R]
13.
n/a
5th
Chromium
FJ3‑ECLVJ6‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Blue
[13R]
13.
n/a
5th
Chromium
FJ3‑HOLLY2‑OV
Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD-COCHRAN
[13R]
Girls' 13 Regional: Plutonium/Titanium
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Plutonium
FJ3‑LCSST1‑OV
Licking County Superstars – LC Superstar 13
[13R]
2.
n/a
2nd
Plutonium
FJ3‑STARS1‑OV
Stars & Spikes VBC – 13 RED
[13R]
3.
n/a
3rd
Plutonium
FJ3‑ADVNC2‑OV
Advance Volleyball Club – Advance 13s Purple
[13R]
3.
n/a
3rd
Plutonium
FJ3‑MSPRT3‑OV
Mintonette Sports – m.33 Orange
[13R]
5.
n/a
5th
Plutonium
FJ3‑COVBC2‑OV
Central Ohio Volleyball Club – CO 13-2
[13R]
5.
n/a
5th
Plutonium
FJ3‑DJVBC2‑OV
Dayton Jrs. – 13 GOLD
[13R]
5.
n/a
5th
Plutonium
FJ3‑MCVBC1‑OV
MCVBC – 13 Regional
[13R]
5.
n/a
5th
Plutonium
FJ3‑QSLVR1‑OV
Quicksilver VBC – 13s Blue
[13R]
9.
n/a
1st
Titanium
FJ3‑ACAVC7‑OV
Academy Volleyball Cleveland – AVC ROX 13 Wallenhorst
[13R]
10.
n/a
2nd
Titanium
FJ3‑HOLLY4‑OV
Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD-PICKETT
[13R]
11.
n/a
3rd
Titanium
FJ3‑ACITY3‑OV
AiR CiTY CHiCKS – 13-WHiTE RAPiDS
[13R]
11.
n/a
3rd
Titanium
FJ3‑KIDVC3‑OV
Kidron Volleyball Club – 13 Momchilov
[13R]
13.
n/a
5th
Titanium
FJ3‑BDLJV2‑OV
Kaepa Borderline Jr Volleyball – 13 Red
[13R]
13.
n/a
5th
Titanium
FJ3‑BFIRE2‑OV
Buckeyefire – Spitfire 13R – Perney
[13R]
13.
n/a
5th
Titanium
FJ3‑BSVBC3‑OV
Blackswamp VBC – 13-Molnar
[13R]
13.
n/a
5th
Titanium
FJ3‑CXTRM3‑OV
Club Extreme – 13-Silver
[13R]
Girls' 13 Regional: Mercury/Kryptonite
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Mercury
FJ3‑TRAIL1‑OV
Trailblazers VBC – 13R Coleman
[13R]
2.
n/a
2nd
Mercury
FJ3‑SPIRT4‑OV
Spirit VBC – 13 PURPLE
[13R]
3.
n/a
3rd
Mercury
FJ3‑CLIPP1‑OV
Clippard YMCA Club Volleyball – Clippard YMCA-VBC 13-Black
[13R]
3.
n/a
3rd
Mercury
FJ3‑VELIT1‑OV
Varsity Elite VBC – 13 Heckathorn
[13R]
5.
n/a
5th
Mercury
FJ3‑BKEYE5‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Silver
[13R]
5.
n/a
5th
Mercury
FJ3‑GRLVC4‑OV
Grandlake VBC – 13R- Powers
[13R]
5.
n/a
5th
Mercury
FJ3‑WBUCK2‑OV
Western Buckeye – Mahley-13R
[13R]
5.
n/a
5th
Mercury
FJ3‑WESTV1‑OV
Westland VBC – Westland VBC U13 Woods
[13R]
9.
n/a
1st
Kryptonite
FJ3‑FREAK1‑OV
VolleyFreak, Jr. – Stewart
[13R]
10.
n/a
2nd
Kryptonite
FJ3‑EXTRM1‑OV
Extreme Volleyball Club – 13's
[13R]
11.
n/a
3rd
Kryptonite
FJ3‑ARVBC2‑OV
Arsenal Volleyball Academy – 13 - Smerekanich
[13R]
11.
n/a
3rd
Kryptonite
FJ3‑TSJVC1‑OV
Toledo SJVC – 13 Super Storm
[13R]
13.
n/a
5th
Kryptonite
FJ3‑CLIPP2‑OV
Clippard YMCA Club Volleyball – Clippard YMCA-VBC 13-Blue
[13R]
13.
n/a
5th
Kryptonite
FJ3‑LONEL2‑OV
London Elite – London Elite 13 Leah
[13R]
13.
n/a
5th
Kryptonite
FJ3‑NSVBC3‑OV
NorthShore VBC – Grose
[13R]
13.
n/a
5th
Kryptonite
FJ3‑UTBCV1‑OV
Utopia Beach Volleyball – Gail
[13R]
Girls' 13 Regional: Lead/Zinc
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Lead
FJ3‑MATCH1‑OV
Matchpoint – 13 Balint
[13R]
2.
n/a
2nd
Lead
FJ3‑VEVBC2‑OV
Vertical Elite Volleyball Company – Vertical Elite VBC 13 RE Cat
[13R]
3.
n/a
3rd
Lead
FJ3‑ECLVJ7‑OV
Eastside Cleveland Juniors – 13 Black
[13R]
3.
n/a
3rd
Lead
FJ3‑NEWAV2‑OV
New Wave VBC – 13-Murphy
[13R]
5.
n/a
5th
Lead
FJ3‑GRLVC7‑OV
Grandlake VBC – 13R- L. Wion
[13R]
5.
n/a
5th
Lead
FJ3‑TRIBE1‑OV
The Tribe VBC – 13R South
[13R]
5.
n/a
5th
Lead
FJ3‑WESTV2‑OV
Westland VBC – U13 Green
[13R]
5.
n/a
5th
Lead
FJ3‑ZENIT3‑OV
Zenith Volleyball Academy – Wings 13 Bombers
[13R]
9.
n/a
1st
Zinc
FJ3‑BARBE1‑OV
Barberton Volleyball Club (BVC) – Purple 13
[13R]
10.
n/a
2nd
Zinc
FJ3‑PCVBC2‑OV
Players Choice VBC – Donkeys
[13R]
11.
n/a
3rd
Zinc
FJ3‑AAVBC5‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Velocity Pink
[13R]
11.
n/a
3rd
Zinc
FJ3‑CINVA3‑OV
Cincinnati Volleyball Academy – 13 Deer
[13R]
13.
n/a
5th
Zinc
FJ3‑BKEYE7‑OV
Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 13 Scarlet
[13R]
13.
n/a
5th
Zinc
FJ3‑GRLVC6‑OV
Grandlake VBC – 13R- Sutter
[13R]
13.
n/a
5th
Zinc
FJ3‑KANAW1‑OV
Kanawha Valley Volleyball Club – KVVC 13R
[13R]
13.
n/a
5th
Zinc
FJ3‑SVBAC1‑OV
Superior Volleyball Academy – 13 Black
[13R]
Girls' 13 Regional: Tin/Tungsten
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Tin
FJ3‑QSLVR2‑OV
Quicksilver VBC – 13 Gray
[13R]
2.
n/a
2nd
Tin
FJ3‑MIDOH2‑OV
MOJO Volleyball – 13 VANHOOSE
[13R]
3.
n/a
3rd
Tin
FJ3‑HSHOT2‑OV
Hot Shots – Hazel
[13R]
3.
n/a
3rd
Tin
FJ3‑V5VBC1‑OV
V5 Volleyball Club – 13 Yellow
[13R]
5.
n/a
5th
Tin
FJ3‑APLBK1‑OV
A.C.E. Prospects Lady Blue Knights – Lady Blue Knights 13R
[13R]
5.
n/a
5th
Tin
FJ3‑TRIBE2‑OV
The Tribe VBC – 13R Williamstown
[13R]
7.
n/a
1st
Tungsten
FJ3‑SPIKE2‑OV
Spiketown Volleyball Club – Jones
[13R]
8.
n/a
2nd
Tungsten
FJ3‑ESVC12‑OV
Eastside Volleyball – Silver-13
[13R]
9.
n/a
3rd
Tungsten
FJ3‑ABBAV1‑OV
ABBA – ABBA 13 Black
[13R]
9.
n/a
3rd
Tungsten
FJ3‑NSVBC2‑OV
NorthShore VBC – Wise
[13R]
11.
n/a
5th
Tungsten
FJ3‑AAVBC6‑OV
Advancement Academy Volleyball Club – 13 Velocity Silver
[13R]
11.
n/a
5th
Tungsten
FJ3‑KIDAM2‑OV
Kid's America – 13R - 2
[13R]
Girls' 13 Regional: Magnesium/Calcium
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Magnesium
FJ3‑LATIT2‑OV
Latitude 41 – 13 Purple - Ramsey
[13R]
2.
n/a
2nd
Magnesium
FJ3‑DEFIA3‑OV
Defiance Volleyball Club – 13 Volt
[13R]
3.
n/a
3rd
Magnesium
FJ3‑COLVA5‑OV
Columbus Volleyball Academy – 13 Cobalt
[13R]
3.
n/a
3rd
Magnesium
FJ3‑SEOAT1‑OV
SEO Attack Volleyball Club – 13R Beardsley
[13R]
5.
n/a
5th
Magnesium
FJ3‑ARVBC1‑OV
Arsenal Volleyball Academy – 13- Kayse
[13R]
5.
n/a
5th
Magnesium
FJ3‑DEFIA2‑OV
Defiance Volleyball Club – 13 Gray
[13R]
7.
n/a
1st
Calcium
FJ3‑DJVBC3‑OV
Dayton Jrs. – 13 WHITE
[13R]
8.
n/a
2nd
Calcium
FJ3‑GCVCO2‑OV
Glass City Volleyball Company – 13-2
[13R]
9.
n/a
3rd
Calcium
FJ3‑GRLVC8‑OV
Grandlake VBC – 13R- T. Wion
[13R]
9.
n/a
3rd
Calcium
FJ3‑ZENIT4‑OV
Zenith Volleyball Academy – Wings 13 Blackhawks
[13R]
11.
n/a
5th
Calcium
FJ3‑ESVBC3‑OV
Elite Sports Ohio Volleyball Company – 13 BAYDA
[13R]
11.
n/a
5th
Calcium
FJ3‑ROUND1‑OV
Roundtown Volleyball – Roundtown 13's regional
[13R]
Girls' 13 Regional: Iron/Cobalt
#
points
finish
team code
team name
1.
n/a
1st
Iron
FJ3‑CELIT1‑OV
Central Elite – Central Elite 13
[13R]
2.
n/a
2nd
Iron
FJ3‑GRLVC3‑OV
Grandlake VBC – 13R- Hone
[13R]
3.
n/a
3rd
Iron
FJ3‑ABBAV2‑OV
ABBA – ABBA 13 Blue
[13R]
3.
n/a
3rd
Iron
FJ3‑IMPCT1‑OV
Impact Sports Academy – 13 PACT
[13R]
5.
n/a
5th
Iron
FJ3‑BDLJV3‑OV
Kaepa Borderline Jr Volleyball – 13 Black
[13R]
5.
n/a
5th
Iron
FJ3‑DJVBC4‑OV
Dayton Jrs. – 13 BLACK
[13R]
7.
n/a
1st
Cobalt
FJ3‑CHARL1‑OV
Charleston VBC – CHARLESTON 13
[13R]
8.
n/a
2nd
Cobalt
FJ3‑CAVS12‑OV
Club Ashtabula Volleyball – 13 Jones/McEndree
[13R]
9.
n/a
3rd
Cobalt
FJ3‑EOVBC1‑OV
East Ohio VBC – EOVC 13's
[13R]
[
SEEDING
|
TOURNAMENT SCHEDULE
]